MojElektromobil

Elektromobilita je jasným trendom v automobilov priemysle, čo si uvedomuje aj automobilka Dacia. Tá nechce v tomto smere zmeškať posledný vlak a sľubuje cenovo dostupný elektromobil.

Dacia oznámením svojho prvého elektromobilu reaguje aj na vyhlásenia Francúzskej vlády o zákaze predaja spaľovacích automobilov do roku 2040. Podľa obchodného riaditeľa Renault Rumunsko – Hakima Boutehru je elektrifikácia najväčšou výzvou automobilového priemyslu pre nasledujúcich 10 rokov a dodáva:

“Najvýznamnejším trendom v našom odvetví priemyslu je stále väčší dôraz na konektivitu, elektromobily a systémy autonómneho riadenia. A Dacia je súčasťou tejto transformácie.”

Náš tip
Renault a Qualcomm vyvinuli technológiu, ktorá dokáže nabíjať elektromobily za jazdy
dacia elektromobil
Ilustračná fotografia. Koncept Dacie Duster

V tejto chvíli nie sú dostupné žiadne informácie o prvom elektromobile značky Dacia. Vieme len, že by mal mať pomerne dostupnú cenu, čo nie je vzhľadom na doterajšiu obchodnú politiku automobilky žiadnym prekvapením.

Dacia má na čom stavať

Dacia síce premeškala prvé vlny elektrifikácie v rámci automobilového priemyslu, avšak na rozdiel od mnohých “spiciach” výrobcov má veľkú výhodu v tom, že patrí pod Renault. Ten ponúka v súčasnosti 3 plne elektrické modely. A to Kangoo Z.E., Twizy a Zoe, ktorý je v Európe už 2 roky po sebe najpredávanejším automobilom do zásuvky. Navyše aliančný partner Renaultu, Nissan, je zas výrobcom celosvetového bestselleru Leaf. Má sa tak o čo oprieť.

Napriek tomu môže ísť Dacia aj vlastnou cestou. Veď šéf aliancie Renault-Nissan, Carlos Ghosn, prehlásil, že neexistuje nič, čo by bránilo Dacii vo vývoji jej vlastného elektromobilu.

Zdroj: autoevolution.com

19. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+