MojElektromobil

Tesla Cybertruck vzbudila pozornosť už pri prvom predstavení v roku 2019 a čakali sme dlhé roky na to, kedy sa dostane do predaja. Na niekotrých trhoch už je k dispozícii, v Európe máme zatiaľ smolu, pretože nespĺňa niektoré bezpečnostné požiadavky.

Cybertruck ponúka široké možnosti rôzneho príslušenstva

Automobilka už viackrát ukázala zaujímavé príslušenstvo, ktoré by malo urobiť Cybertruck jedinečným. Napríklad aj stan, ktorý sa teraz oficiálne dostáva do predaja. V porovnaní s pôvodnými obrázkami vyzerá originálny a finálny produkt absolútne odlišne a je skôr sklamaním.

cybertruck stan
Stan pre Cybertruck (pôvodný obrázok) | Zdroj: Electrek

Práve jedinečný dizajn tohto elektromobilu ho predurčuje k tomu, aby fantázia mohla pracovať na plné obrázky. Najmä so zadnou pickupovou časťou sa toho dá robiť naozaj veľa, jedným z riešení je napríklad aj takýto stan. Ten dokonca nepochádza od výrobcu tretej strany, ale ide o originálne príslušenstvo od Tesly.

Pre inštaláciu stanu je potrebné navštíviť servis

Portál Electrek informoval o tom, že práve v týchto dňoch prichádza do predaja, pričom jeho cena je 3000 amerických dolárov. V pláne je a ďalšie originálne príslušenstvo, ktoré bude automobilka pravdepodobne predstavovať postupne.

Mohlo by vás zaujímať:

Nové príslušenstvo v podobe stanu si majitelia Tesly Cybertruck nemôžu nainštalovať úplne sami. Teda určite všetko je možné, no prvotná inštalácia prebieha priamo v servisnom stredisku Tesly. Následne je už stan používateľsky rozoberateľný a odnímateľný. Avšak jeho základná konštrukcia by mala byť nainštalovaná odborne.

Očakávania boli vyššie

Prvé dojmy z používania už poskytol jeden z používateľov, ktorý tiež spmína, že samotná inštalácia je pomerne jednoduchá, pokiaľ máte dostatočne silného kamaráta. Stan je dodávaný so šiestimi konzolami, ktoré sa pripájajú k bočným koľajniciam a majú špecifický rozostup.

cybertruck stan
Reálne fotografie stanu | Zdroj: Electrek

Stan síce nevyzerá zle, no v porovnaní s prvými obrázkami, ktoré sme mali možnosť vidieť, zostali záujemcovia sklamaní. Nevyzerá to až tak dobre, ako by mohlo a ako sme očakávali. Nevadí, dôležitá je hlavne použiteľnosť. Sme zvedaví na to, ako toto príslušenstvo za 3-tisíc dolárov obstojí pri reálnom používaní. Zo Cybertrucku môže spraviť veľmi zaujímavý nástroj na stanovačku.

Náš tip
eFleet Day 2024: Ako batériové úložiská Pixii odstraňujú najväčšiu prekážku pre rozvoj nabíjacej infraštruktúry
14. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+