MojElektromobil

BYTON je čínsky startup, ktorý sa snaží preraziť na poli elektromobility. Založený bol niekoľkými ľuďmi, ktorí predtým pracovali v popredných svetových automobilkách. Do konca tohto roka plánuje nová značka predstaviť svoj prvý elektromobil. A fotografie ukazujú, že sa máme na čo tešiť. Približne pred rokom sme mohli po prvýkrát vidieť pripravovanú novinku BYTON K-Byte Concept zvonku, teraz máme možnosť pozrieť sa naň zvnútra. A tento pohľad určite stojí za to.

Displeje všade naokolo

Nadšenci futuristických technológií a veľkých displejov si prídu na svoje. Predstavené budú dva modely – sedan a SUV a spájať ich bude veľmi zaujímavý interiér. Takmer žiadne tlačidlá, no displeje všade, kam sa pozriete. Vlastne, jeden obrovský displej, ktorý sa tiahne prakticky celou prednou stranou elektromobilu. Jeho šírka je až 1,24 metra, výška vyše 25 centimetrov. Navyše, podľa najnovších fotografií to vyzerá že dotykový displej sa bude nachádzať aj priamo na volante. A aby toho nebolo málo, na stredovej konzole sa nachádza ešte tretí displej. Uvidíme, ako sa pomocou nich budú funkcie vozidla ovládať.

Slušný dojazd a zaujímavá cena

Elektromobily od BYTON sľubujú relatívne zaujímavé špecifikácie za veľmi prijateľnú cenu pod 50 tisíc USD. Za svoje peniaze dostanú zákazníci 71 kWh batériu, dojazd vyše 400 kilometrov a rýchle nabíjanie. O výkon sa postará elektromotor s výkonom 200 kW a poháňaná bude zadná náprava. V ponuke by mal byť ešte vyšší model s batériou, ktorá ponúkne kapacitu až 95 kWh. Dojazd tohto modelu by mal byť vyše 500 kilometrov a náhon na všetky štyri kolesá.

Náš tip
Automobilka BYTON odhalila koncept autonómneho elektromobilu | FOTO
17. júna 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+