MojElektromobil

Otvorená platforma HoppyGo pre zdieľanie áut, ktorá je dostupná už aj na Slovensku, má stále širšiu ponuku dostupných modelov. Pribúdajú prenajímatelia aj používatelia služby. Teraz v HoppyGo pribudla exkluzívna možnosť požičať si aj úplne čerstvú novinku a prvé plne elektrické SUV od ŠKODA AUTO – model ENYAQ iV vo verzii s 80 kW batériou. Toto auto na prenájom poskytuje firma Todos, autorizovaný predaj a servis vozidiel. K dispozícii sú modely ENYAQ iV na zapožičanie v ich pobočkách v Bratislave, Žiline, Košiciach a v Ružomberku. V službe HoppyGo si autá požičiavať a aj prenajímať môžu nie iba fyzické osoby, ale aj firmy.

Majiteľ dáva elektromobil k dispozícii vždy od piatku do pondelka. Nadšenec elektromobility, ale aj každý, kto je zvedavý ako budúcnosť automobilov cítiť na vlastnej koži má tak príležitosť užiť si nevšedný víkend.

V službe HoppyGo dostanete auto s plnou nádržou a rovnako ho s plnou nádržou musíte vrátiť. V prípade elektromobilu, samozrejme, ide o plne nabitú batériu. Denné maximum, ktoré je započítané v cene požičania je prejazdených 200 kilometrov. Takže koľko vás budú stáť energie, ak by ste si ENYAQ iV užili naplno a najazdili celých 200 km?

S priemernou spotrebou tohto modelu do 20 kWh (15,5 WLTP) na 100 kilometrov to znamená zhruba 40 kWh. Pri nabíjaní doma by to znamenalo náklad okolo 2 až 3 eur. Pri verejných nabíjacích staniciach to už je trochu vyššia suma. Záleží od rýchlosti nabíjania a spoločnosti, ktorej nabíjaciu stanicu použijete. Ale znova to budú jednotky eur.

HoppyGo tak prináša nevšednú možnosť ako si v podstate len za cenu zápožičky, ktorá je vo výške bežnej limuzíny v štandardných autopožičovniach, vyskúšať naplno nie iba nejaký elektromobil. Ale rovno úplnú novinku od ŠKODA AUTO. ENYAQ iV, ktorý si môžete požičať pár kliknutiami v mobilnej aplikácii je navyše model s plnou výbavou. Nechýba 13-palcový dotykový displej, bezkľúčové odomykanie aj štartovanie, tepelné čerpadlo, adaptívny podvozok alebo systém varovania pred kolíziou a veľa ďalšieho. To všetko s dojazdom od 400 do 530 kilometrov.

V bežných požičovniach áut tento model budete hľadať márne. Dokonca je stále pomerne raritné si požičať akýkoľvek elektromobil. A ak sa aj nejaký nájde, veľmi často to je s omnoho ostrejšími podmienkami ako napríklad minimálna dĺžka zapožičania až niekoľko dní a podobne. Enyaq iV nie je jediným elektromobilom, ktorý už nájdete v ponuke HoppyGo. Firma Todos na tejto platforme zdieľa aj model ŠKODA Superb iV. Zapožičať si a vyskúšať túto novinku môžu aj zvedavci a nadšenci na východe Slovenska aj od druhého prenajímateľa. Do HoppyGo pridala ENYAQ iV aj košická firma Auto Gabriel.

V cene zapožičania je automaticky zahrnuté aj havarijne poistenie a asistenčné služby. Stačí sa iba zaregistrovať cez web HoppyGo alebo aplikáciu pre Android a iOS. V službe HoppyGo, ktorá spadá medzi inovačné projekty mobility ŠKODA AUTO DigiLab, je na Slovensku už zaregistrovaných 3 000 prenajímateľov so 100 vozidlami. Môžete si potom pár kliknutiami v aplikácii požičať malé mestské auto na víkendovú túru alebo minivan na týždňovú dovolenku s celou rodinou v zahraničí.

15. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+