MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2023, štvrtý ročník najväčšej špecializovanej výstavy elektromobilov a plug-in hybridov na Slovensku, návštevníkov privíta už onedlho. Svoje brány pre širokú verejnosť tradične otvorí aj v metropole východu, kde ukončí svoju tohtoročnú púť. 

Salón Elektromobilov 2023 bude v termíne od 8. do 10. septembra hostiť košické obchodné centrum OC Optima. Pripravený je bohatý program, ktorý pozostáva z výstavy najnovších elektromobilov a plug-in hybridov – celkovo viac ako 47 modelov od 14 značiek, testovacích jázd, diskusií, prezentácií, ale aj z koncertu pre rodiny s deťmi.

Medzi vystavovateľmi v Košiciach nemôže chýbať ani britská elegancia MG Motor. Slovenské zastúpenie na Salón Elektromobilov 2023 do Košíc dorazí s jedinečnými modelmi MG4 ELECTRIC a MG5 ELECTRIC. Plne elektrický hatchback MG4 ELECTRIC bude dostupný aj na predvádzacie jazdy, vďaka ktorým sa môžete naplno zoznámiť so všetkým, čo ponúka.

MG4 ELECTRIC

Tento elektromobil je relatívne čerstvou novinkou výrobcu, ktorá sa na Slovensko dostala len nedávno. Na Salóne Elektromobilov 2023 môžete toto vozidlo zažiť na vlastnej koži medzi prvými. Ide o jeden z cenovo najdostupnejších elektrických automobilov, ktorý k nám prichádza vo svojej najvyššej verzii s cenovkou okolo 35 000 €.

Nájdeme v ňom 64 kWh batériu, ktorá podľa testu WLTP dokáže zabezpečiť na jedno plné nabitie dojazd až 450 km. Ponúka elektrický výkon 150 kW s tým, že poháňaná je zadná náprava. Ďalej má vozidlo 250 Nm krútiaci moment a maximálnu rýchlosť 160 km/h. Predsa len ide viac o menšie mestské vozidlo. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dokáže za necelých 8 sekúnd. Dokážete ho nabiť maximálnou rýchlosťou 135 kW, čo je približne 450 km dojazdu za hodinu.

MG5 ELECTRIC

Salón Elektromobilov 2023 v Košiciach bude skvelou príležitosťou pre zoznámenie sa s elektromobilom MG5 ELECTRIC. Tento elektrický kombík má čerstvo namierené do predaja na Slovensku. Ide tak o skutočne horúcu novinku.  

MG sa pritom rozhodlo ísť proti prúdu a zákazníkom chce ponúknuť to, čo sa na trhu momentálne hľadá len veľmi ťažko. Do záplavy SUV a crossoverov prináša kompaktné elektrické kombi. Auto s dĺžkou 4 600 mm, šírkou 1 818 mm a výškou 1 543 mm prináša čerstvý vietor do segmentu elektromobility.

MG5 ELECTRIC sa vyrába v dvoch verziách s rozličným výkonom a kapacitou batérie. Základom je konfigurácia so 130 kW elektromotorom a 50,3 kWh batériou, ktoré má podľa metodiky WLTP dojazd 320 km. Druhá verzia ponúka 115 kW elektromotor a 61,1 kWh batériu pre dojazd až 400 km. Obidve verzie sa z 0 na 100 km/h rozbehnú za 7,7 sekundy.

Nabitie batérie z 0 na 80 % je na DC nabíjacích staniciach otázkou 40 minút. Taktiež je možné využiť aj AC palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW. Podobne ako ostatné modely značky MG, aj elektrický kombík bude lákať na príjemnú predajnú cenu. Podrobnosti sa dozviete priamo v Košiciach!

MG pre Slovensko chystá veľké novinky

Značka MG síce na slovenský trh vstúpila len v polovici roka 2022, no v našich končinách pôsobí o to aktívnejšie. Na všetky vozidlá zo svojej ponuky dáva až 7-ročnú záruku a treba povedať, že elektrická jazda tejto značke nie je žiadnou neznámou. Či už tá plne elektrická alebo plug-in hybridná. 

Poznať môžete napríklad plug-in hybridný model MG EHS. Ide o väčšie SUV, ktoré má na dĺžku až 4,5 metra. Cena tohto modelu je len o niečo vyššia ako pri MG 4 ELECTRIC, a za najvyššiu verziu zaplatíte takmer 40 000 €. Okrem elektrického motora sa tu nachádza aj 1.5 TGI spaľovací, ktorý ponúka samostatne výkon 119 kW a 250 Nm.

Elektrický motor zabezpečí výkon v čisto elektrickom režime 90 kW a 230 Nm. Dokopy tak vozidlo ponúka celkový maximálny výkon 190 kW pri 370 Nm krútiaceho momentu. V elektrickom režime prejdete podľa WLTP 52 kilometrov. Postará sa o to 16,6 kWh batéria, ktorú dobijete 3,7 kW nabíjačkou za 4,5 hodiny. 

Vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 190 km/h. Spotreba v kombinovanom režime je 1,8 l, v elektrickom 16,6 kWh a bez elektrickej výpomoci 6,2 l.

MG má pre Slovensko na najbližšie obdobie pripravenú veľkú novinku Začne u nás s predajom očakávaného modelu MG ZS EV. Kľúčovým termínom bude október 2023, kedy sa rozbehne predaj. Viac o modeloch MG sa dozviete už počas tohto víkendu na Salóne Elektromobilov 2023 v Košiciach!

7. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+