MojElektromobil

Memorandum o spolupráci v oblasti rozvoja elektromobility by malo byť užitočné ako pre samotné elektromobily, tak aj pre elektrobusy. Toto memorandum podpísalo Mesto Bratislava a tiež spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE). O udalosti informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Náš tip
CEUC: NOVÉ RÝCHLONABÍJAČKY PRICHÁDZAJÚ AJ NA SLOVENSKO

Cieľom je vybudovanie infraštruktúry

Ako uvádza portál bratislava.dnes24.sk, spoločným zámerom v rámci spomínaného memoranda je vybudovanie infraštruktúry potrebnej na prevádzku elektromobilov a elektrických autobusov, ako aj na rozvoj tzv. “e-car sharing” platformy.

„Cieľom podpísaného memoranda je vytvoriť podmienky pre technické inovácie a zavádzanie takých riešení, ktoré občanom uľahčia cestu k bezpečnej, udržateľnej a cenovo dostupnej doprave,“ – povedala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Výsledkom by malo byť aj postupné znižovanie emisií. Nejde však o prvú spoluprácu Bratislavy a spoločnosti ZSE. Už v minulosti spoločne odštartovali projekt s názvom Urban-E. Tento medzinárodný projekt je zameraný na rozširovanie infraštruktúry po stránke nabíjacích staníc pre elektromobily v Európe. Vďaka projektu Urban-E by malo vyrásť v hlavnom meste až 55 nabíjacích staníc, a to konkrétne do konca roku 2020.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

11. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+