MojElektromobil

Nové akumulátory a elektromotory od spoločnosti Bosch vidíme prvýkrát v podobe uniknutých záberov. Tieto novinky predstavujú nový štandard v priemysle a potvrdzujú dominantné postavenie firmy na trhu elektrobicyklov.

Modernizácia elektromotora

Existuje mnoho výrobcov elektromotorov pre e-bajky, no Bosch v posledných rokoch zrejme výrazne utiekol konkurencii. Nemecký výrobca neustálne inovuje technológie. Údajne nový elektromotor Bosch 2020 obsahuje veľké zmeny.

Pôvodné malé ozubené koliesko na záberoch chýba a je vidno hardvér pre prevodník, čo by malo znamenať zvýšenie krútiaceho momentu.

Kryt nového motora je výrazne prepracovaný. Zatiaľ sme nevideli vnutornosti tohto motora, pravdepodobne to však znamená významné zmeny buď motora, alebo prevodov. Obe zmeny by mohli potenciálne znamenať zvýšenie krútiaceho momentu.

Uvádza sa, že motor váži iba 2,9 kg – o vyše 25% ľahší v porovnaní s predchádzajúcim modelom, ktorý vážil 4 kg. Uniknuté informácie tiež naznačujú, že motor má nižší odpor, keď sa nepoužíva.

Nová generácia batérií

Vylepšení sa dočkali ak batérie od firmy Powertube. Kým predchádzajúce batérie Powertube mali kapacitu 500 Wh, nové batérie Powertube 2020 zvýšia kapacitu o 20%. So 600 Wh budú jedny z najväčších maloobchodných batérií dostupných na trhu, avšak nie najväčšie.

Batéria narástla aj na dĺžke, je približne o 67 mm dlhšie ako súčasné batérie Powertube. To znamená, že výrobcovia e-bicyklov budú musieť prepracovať svoje rámy tak, aby podporovali dlhšie batérie.

Batérie Powertube od spoločnosti Bosch sú navrhnuté tak, aby sa namontovali dovnútra  rámu. Vďaka tomu bicykle vyzerajú elegantnejšie a sú efektívnejšie v porovnaní s typickými e-bicyklami s batériami namontovanými na ráme.

1. júna 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+