MojElektromobil

CEO spoločnosti Boring Company Elon Musk už dlhšiu dobu uvažuje nad podzemnou dopravou. Podľa aktuálnych statusov na Twitteri to však myslí už skutočne seriózne a začína rozvíjať víziu. Plány pritom predstavil už pred rokom.

Spolu so svojou spoločnosťou Boring Company chce vytvoriť sieť tunelov, v ktorých by autá putovali na “podložkách”, ktoré sú poháňané elektrinou po „jednokoľajovej dráhe“. Tento spôsob by chcel spustiť v mestských zaľudnených oblastiach. Neskôr pridal do plánu princíp hyperloopu, teda podobného spôsobu prepravy postaveného na extra rýchlej jazde pri nízkom tlaku až vákuu. Ten je určený zase pre cestovanie na veľké vzdialenosti.

Nové plány zahŕňajú aj cyklistov a chodcov

Aktuálne Musk oznámil, že Boring Company sa zameria predovšetkým na chodcov a cyklistov, ktorých by takto mohol rýchlejšie prevážať do cieľov. Tiež budú mať prednosť pred autami. Ako vraví vo svojom tweete – “je to záležitosť zdvorilosti a férovosti. Ak si niekto nemôže dovoliť auto, mal by ísť prvý.”

Tento systém dopravy by podľa jeho slov mal (zatiaľ) obsahovať tisíce malých staníc o veľkosti parkovacieho miesta, ktoré vás môžu vziať extrémne blízko vášho požadovaného miesta. V tej lokalite sa jednoducho vynesú nad zem. Pre lepšie pochopenie si určite pozrite video.

Prvé kroky sa už podnikli

Boring Company pritom už pracuje na projekte siete tunelov pod Los Angeles. Podľa správ už dokončili 100-metrový tunel s nástupom pri SpaceX (ďalšia z Muskových spoločností) a už majú povolenie dostavať ďalšie vyše 3 km k Los Angeles International Airport. Spoločnosť momentálne požiadala o povolenie aj na “vŕtanie” ďalšej trasy v tejto oblasti, no to si vyžiadalo zmiešané reakcie zodpovedných. Uvidíme, ako tieto vízie dopadnú.

Zdroj: electrek.co

13. marca 2018
Fotománia

+