MojElektromobil

BMW postaví u našich južných susedov novú fabriku na výrobu svojich automobilov. Okrem elektromobilov sa tu budú vyrábať aj hybridy a automobily so spaľovacím motorom. Spoločnosť plánuje výrobu v objeme približne 150 tisíc vozidiel ročne. Najskôr by sa mali začať vyrábať benzínové či dieselové modely, neskôr pribudnú aj elektromobily či hybridy. Pomer  výroby elektromobilov ku konvenčným automobilom bude výrobca nastavovať podľa dopytu a potrieb trhu.

Náš tip
BMW PLÁNUJE ELEKTRIFIKOVAŤ VŠETKY VOZIDLÁ OBĽÚBENEJ PRODUKTOVEJ LÍNIE M

Investícia do tejto továrne by mala byť na úrovni okolo jednej miliardy eur, pričom ponúkne prácu približne pre 1000 nezamestnaných obyvateľov. Spoločnosť sa vyjadrila takto:

“Debrecín je ideálnym miestom pre skupinu BMW na rozšírenie produkčnej siete. Bolo vybrané na základe dobrej dostupnosti, infraštruktúry a vhodných  logistických prepojení. Kvalifikovaný personál v tejto oblasti je taktiež veľkou výhodou. Nová továreň ponúkne množstvo nových pracovných príležitostí.”

Elektromotory pre Audi e-tron quattro sa tiež vyrábajú v Maďarsku

Maďarsko sa v poslednom čase stáva čoraz dôležitejším miestom pre elektromobily. Okrem automobilky BMW tam má namierené aj firma  SK Innovation, ktorá chce vyrábať batérie pre elektromobily v obrovskej továrni taktiež v Maďarsku. Svoje plány má v tejto krajine aj Samsung, ktorý tu tiež plánuje vyrábať batérie do elektromobilov pre 50 tisíc vozidiel ročne. Aj automobilka Audi už v Maďarsku vyrába elektromotory pre svoj nadchádzajúci model e-tron quattro.

Zdroj: electrek.co

1. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+