MojElektromobil

Niet pochýb o tom, že skôr či neskôr nám BMW predstaví čisto elektrický športový automobil. Za prvý míľnik na tejto ceste môžeme považovať plug-in hybridné BMW i8, ktoré je považované za akýsi „digitálny“ ekvivalent „analógového“ BMW M3. Za jedno z „najhravejších“ BMW je zas považovaný model M2. A dizajnér David Olivares sa rozhodol tieto 2 vozidlá spojiť do plne elektrického „sportiaka“ blízkej budúcnosti BMW iM2.

 
Mexický študent dizajnu David Olivares sa rozhodol, že pomôže automobilke BMW s koncepčným návrhom malého a cenovo dostupnejšieho športového automobilu, ktorý bude využívať všetky prednosti elektrického pohonu v oblasti jazdnej dynamiky. Nechal sa pritom možno trošku netradične inšpirovať hneď dvoma súčasnými modelmi značky. A to BMW M2 a BMW i8, pričom svoj koncept pomenoval ako BMW iM2.

Náš tip
BMW i8: Superšport budúcnosti, ktorý je dostupný už dnes
 

Akcelerácia a ovládateľnosť na 1. mieste

Po dizajnovej stránke je badať jasné črty „M-dvojky“. Táto je však plne elektrická, o čom nás má možnosť presvedčiť „zaslepená“ maska chladiča. BMW iM2 má klásť dôraz na akceleráciu a ovládateľnosť, pretože zákazníci BMW dokážu podľa Olivares oželieť luxus, dojazd a vysokú maximálnu rýchlosť. Navyše iM2 má byť cenovo oveľa zaujímavejšia ako BMW i8, ktorého cena začína na takmer 140 000 €.

Náš tip
Všetky modelové rady BMW sa dočkajú elektrifikácie. Chystá sa aj plne elektrické MINI
 
Tak čo, ako sa vám pozdáva koncepcia elektrického športiaka BMW od dizajnéra Davida Olivaresa. Mala by podľa vás šancu na úspech?

Zdroj: behance.net cez carscoops.com

2. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+