MojElektromobil

Každý modelový rad značiek BMW Group dostane svoju elektrifikovanú verziu. Nová generácia konštrukcie vozidiel umožní jednoduchú a flexibilnú elektrifikáciu každého modelu. V roku 2019 sa môžeme tešiť aj na plne elektrické MINI.

Stratégia spoločnosti BMW Group je jasná. Uberá sa cestou elektrifikácie modelov značky a masívnej podpory elektromobility, so všetkým čo k nej patrí. Koncern teraz oznámil, že v rámci každého modelového radu bude k dispozícii aj elektrifikovaná verzia. A to či už plug-in hybridná, alebo plne elektrická. V najbližších rokoch sa tak môžeme tešiť najmä na nové plug-in hybridy. Po roku 2020 zas na čisté elektromobily.

Náš tip
BMW i3 sa dočká väčšej batérie, vďaka čomu sa má navýšiť dojazd až o 60 %

bmw elektrifikacia elektromobil mini
Už v 2019 však príde na trh plne elektrické 3-dverové MINI, na ktoré sa my osobne veľmi tešíme. Vzhľadom na charakter tohto modelu a elektrického pohonu, sa bude jednať určite o veľmi zábavný automobil. Model bude podľa výrobcu vtedy dostupný s benzínovým, naftovým, plug-in hybridným a samozrejme aj spomínaným elektrickým pohonom. Bude tak z čoho vyberať.

Pohon elektrického MINI sa bude vyvíjať v centre elektromobility BMW Group, ktoré sa nachádza v rámci bavorských závodov Dingolfing a Landshut. Samotné 3-dverové elektrické MINI sa ale bude vyrábať v anglickom závode v Oxforde, kde sa bude jeho pohonná jednotka dovážať.

Už budúci rok sa dočkáme BMW i8 Roadster, plne elektrické BMW X3 by sa malo dostať na trh v roku 2020 a rok neskôr príde zbrusu nový model BMW iNEXT. V priebehu tohto obdobia sa objaví aj spomínaná nová platforma, ktorá umožní elektrifikáciu každého modelového radu.

Zdroj: tlačová správa, zdroj ilustračnej fotografie: BMW Group

26. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+