MojElektromobil

Ako už z nadpisu znie, BMW ukončilo výrobu ich slávneho plug-in hybridu i8. Tento plug-in hybrid sme mali šancu aj testovať, ak o ňom chcete vedieť viac tak doporučujeme náš test.

Koniec ukončili slávnostne vyrobením 18 kusov v rôznych farbách, ktoré nikdy pred tým nepoužili. Spoločnosť BMW za celú dobu výroby vyrobila cez 20 500 kusov modelu i8.

To znamená, že zamestnanci boli donútení tieto posledné kusy maľovať ručne, keďže tieto palety neponúkajú vo výrobe. Taktiež aj niektoré súčiastky si museli nechať vyrobiť na želanie v daných odtieňoch a farbách.

Hans-Peter Kemser, vedúci fabriky k výrobe dodal:

„Na to, aby výroba BMW i8 skončila takýmto finále, na to môžeme byť všetci hrdí,“

Bmw i8 plugin výroba

Predpokladá sa, že nový majitelia týchto vozidiel budú patriť členom klubu BMW i8 International alebo vášnivým zberateľom vďaka odlišným farbám aút.

Uplne posledný kus bol vyrobený vo farbe pod menom Portimao Blue

No avšak aj keď i8 nebol najväčší úspech v pohľade predaju, tak v predaji z druhej ruky si svojich majiteľov nájde svojim futuristickým vzhľadom a výkonom veľmi jednoducho. Hlavne novšia verzia i8 roadster, ktorá sa začala vyrábať až v roku 2018.

BMW i8 roadster vyroba

Škoda je však v tom, že BMW pravdepodobne neplánuje ani náhradu pre ich legendárne známy model.

No zaujímať by nás mohli práve ich nové elektromobily iX3 alebo iNEXT, no taktiež plug-in hybridy ako napríklad 330e, X2 xDrive25e alebo X5 xDrive45e, ktorý sme dokonca aj testovali.

Bmw iX4 prototyp
Prototyp spomínanej plne elektrickej iX3


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. júla 2020
Zdroj: Motor1.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+