MojElektromobil

Dojazd na jedno nabitie a tiež hodnota kapacity akumulátorov je často diskutovanou témou najmä v prípade elektrifikovaných vozidiel, kde ide o hlavný zdroj energie pre dané vozidlo. Teraz sa objavili informácie o aktualizovaní batériových článkov pre známy model BMW i3. Po novom by mohlo toto vozidlo dosiahnuť až 350 kilometrov na jedno nabitie, a to podľa štandardu NEDC.

Náš tip
NEMECKÉ BMW ZAZNAMENÁVA REKORDNÉ PREDAJE SVOJICH PLUG-IN HYBRIDNÝCH MODELOV
Model BMW i3 sme si mohli prezrieť aj naživo na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne.

BMW i3 a dojazd 350 kilometrov?

Model BMW i3 sa od svojho vzniku v roku 2013 dočkal niekoľkých menších aktualizácií. Žiadne mohutné či významné vylepšenia v rámci pohonnej jednotky či iného ústrojenstva vozidla sa však neudiali. BMW sa tak spojilo so spoločnosťou Samsung SDI, aby priniesli efektívnejšie batérie. Posledná aktualizácia prišla ešte v roku 2016. Vtedy batériové články stúpli z hodnoty 60 Ah na 94 Ah, čo sa prejavilo aj na vyššej kapacite (z pôvodných 22 kWh na 33 kWh).

“Podľa našich informácií prebiehajú intenzívne prípravy na debut BMW i3 120Ah, čo sľubuje ešte väčšie pokrytie ešte väčšou Li-Ion batériou. Efektívnejšia batéria by mohla zvýšiť štandardný rozsah podľa NEDC na viac ako 350 kilometrov a tak utíšiť aj tých, ktorí nie sú spokojní s aktuálnou výdržou.” – hovorí vyjadrenie nemeckého webu Bimmer Today zameraného práve na BMW.

Po spomínanej aktualizácii by sa navýšila kapacita 120 Ah batérie až na 43 kWh. Finálny dojazd podľa štandardu NEDC je síce veľmi optimistický, napriek tomu ide o vítané vylepšenie, ktoré by ocenili práve záujemcovia o toto vozidlo. Nemecký výrobca navyše pripravuje aj novú generáciu svojho elektrického pohonu. Tejto technológie by sme sa mali dočkať už v roku 2020 a mal by ju obsahovať nový model iX3.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+