MojElektromobil

Hneď niekoľko výrobcov elektromobilov ponúka svoju alternatívu rekuperácie elektrickej energie, a tiež jej opätovné využitie aj na iné činnosti ako nabíjanie samotného vozidla. Len nedávno sme mohli vidieť plány automobilky Tesla pre “Camping Mode,” ktorý by mohol spríjemniť pobyt v prírode. BMW teraz prináša vo svojej reklame svojho elektromobilu i3 novú funkciu.

Náš tip
BMW X7 JE UŽ V TESTOVACEJ FÁZE. PRÍDE AJ AKO PLUG-IN HYBRID | VIDEO

BMW i3 | Zásuvka v balení

Nové reklamné video poukazuje na manažéra, ktorý svoj elektromobil BMW i3 používa počas pracovného týždňa na odvoz do práce alebo z práce. Počas víkendu sa však úloha tohto vozidla nekončí, a hlavný hrdina ho využíva na zásobu elektrickej energie pre svoju horskú chatu. Nemecký výrobca však navyše prináša zaujímavú a praktickú možnosť.

V kufri tohto elektromobilu totiž pribudla štandardná 230V zásuvka, ku ktorej je možné pripojiť ďalšie zariadenia, ktoré vyžadujú na svoju prevádzku elektrickú energiu. Energiu je tak možné čerpať priamo z batérie, ktorej celková kapacita je 33,2 kWh. Priamo nemecké BMW nazvalo túto funkciu vo voľnom preklade ako “dávkovač energie.” S elektrickou energiou je však potrebné hospodáriť opatrne, aby sa vám nejaká tá kapacita zvýšila aj na cestu domov.

Zdroj: electrek, fdrive


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+