MojElektromobil

V piatok 15. júna 2018 sa uskutočnil ďalší významný krok k realizácii chystaného skúšobného centra BMW Group Future Mobility Development Center. Minister priemyslu a obchodu Tomáš Hüner s Dr. Herbertom Grebencem zo spoločnosti BMW AG v Prahe podpísali spoločnú Deklaráciu o spolupráci medzi vládou ČR a BMW Group o príprave výstavby nového skúšobného centra.

Minister priemyslu a obchodu Tomáš Hüner s Dr. Herbertom Grebencem zo spoločnosti BMW AG.

Ide o ďalší významný krok na ceste k realizácii tejto veľkej investície spoločnosti BMW AG na území Slovenskej republiky. Cieľom je postaviť tu jedno z hlavných skúšobných a vývojových centier spoločnosti, ktoré sa bude okrem iného špecializovať na vývoj systémov budúcich autonómnych vozidiel. Nové skúšobné centrum sa bude nachádzať  na ploche približne 500 hektárov v Karlovarskom kraji severne od Sokolova.

Náš tip
BMW GROUP V MÁJI PREDALO VIAC AKO 10 000 ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL

BMW Group Future Mobility Development Center

“Vďaka tejto investícii by na Sokolovsku mali vzniknúť stovky nových pracovných miest. A to aj pre vysoko kvalifikovaných odborníkov. Uplatnenie získajú napríklad automobiloví inžinieri či odborníci na digitalizáciu a autonómne riadenie, “hovorí minister priemyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodáva:” Ide o investíciu s vysokou pridanou hodnotou, ktorá pomôže rozvoju Karlovarského kraja. “

K podpisu spoločnej deklarácie došlo po predchádzajúcich úspešných rokovaniach so zástupcami Karlovarského kraja, majiteľom pozemkov, spoločnosťou Sokolovská uhoľná a.s., spoločnosťou CzechInvest a pochopiteľne aj vládou Českej republiky. Pri podpise takto významnej deklarácie bol prítomný tiež veľvyslanec Nemecka, pán Christoph Israng.

“Tento projekt stojí na vzájomnej dôvere a my sme hrdí, že sme splnili všetky svoje záväzky. Do tohto okamihu BMW Group investovala do celého projektu a jeho prípravy desiatky miliónov eur. Naším spoločným cieľom je získať najneskôr do konca roka 2019 stavebné povolenie. Dnešné podpis spoločnej deklarácie jasne ukazuje záujem zo strany vlády Českej republiky na ďalšej podpore nášho spoločného projektu,”povedal Dr. Herbert Grebenc, BMW AG, Human Resources, Senior Vice President Real Estate Management, Corporate Security.

Zdroj: tlačová správa

18. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+