MojElektromobil

Zatiaľ čo ponúka elektromobilov, elektrobicyklov alebo elektrokolobežiek sa v Európe postupne rozširuje. tak v prípade elektrických motoriek alebo elektrických skútrov nieje ponuka až tak široká. Výrobcovia elektroskútrov ponúkajú len modely s nižšou rýchlosťou od 45 do 75 km/h (28-46 mph). To by mohol zmeniť izraelský výrobca Blitz Motors, ktorého elektrické skútre niesu určené len na transport vo vnútri miest, ale aj medzi nimi. Do Európy prinesie svoj najnovší model BLITZ3000X.

 

Skutočne rýchly skúter

Spoločnosť Blitz Motors bola založená v roku 2012 v Tel Avive Raphaelom Moszynskim. Jej cieľom bolo vyrobiť výkonné elektrické skútre na rýchle premiestňovanie sa medzi izraelskými mestami. Po jeho splnení sa chce rozšíriť aj do Európy a Indie. Pomôcť im v tom má práve nový model BLITZ3000X. Ten  v nižšej 3000W verzii dosahuje rýchlosť 90 km/h (56 mph), kým 6000W model má maximálnu rýchlosť až 120 km/h (75 mph). Dojazd je 120 km respektíve 100 km  u výkonnejšej verzie.

BLITZ6000

 

Dojazd sa dá ľahko navýšiť

Keď ale napríklad znížite rýchlosť z 90 km/h na 45 km/h, tak by sa mal dojazd predlžiť zo 120 km na 200 km. Sedemkilovú 1,5kWh batériu je možne poľahky vymeniť behom 30 sekúnd. Novinka môže mať dokonca zapojené až 3 batérie, čo celkovo dáva 4,5 kWh. Blitz Motors neponúka svoje elektrické skútre len súkromným zákazníkom, ale aj fast food reťazcom ako Pizza Hut, Domino a McDonald.

Náš tip
Toto je elektrický skúter, ktorého cena je nižšia ako 2000 eur | FOTO
29. júla 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+