MojElektromobil

Google Mapy prinášajú novú funkciu pre majiteľov elektromobilov. Má ňou byť zobrazovanie obsadenosti nabíjacích staníc v reálnom čase.

Ako Google uvádza na svojom blogu, od dnešného dňa sa zobrazí obsadenosť nabíjacích staníc v Spojených štátoch a v Británii priamo v Mapách Google. Zapojené majú byť siete prevádzkovateľov ako Chargemaster, EVgo, SemaConnect a čoskoro aj Chargepoint.

Okrem dostupnosti konkrétnych nabíjacích portov bude možné zistiť aj ďalšie detaily – kde presne sa stanica nachádza, aké konektory sú k dispozícii a ako rýchlo stanica nabíja. Okrem toho bude možné nájsť aj recenzie staníc od vodičov vrátane fotografii.

Google Mapy priniesli funkciu zameranú na nabíjacie stanice v novembri 2018 a obsahujú aj nabíjačky na Slovensku. Kedy sa v mapách objaví aj obsadenosť slovenských nabíjacích staníc zatiaľ nie je známe.

Mohlo by vás zaujímať

23. apríla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+