MojElektromobil

Už budúci rok sa máme dočkať bezdrôtového nabíjania pre e-automobily od Mercedesu. Technológia však bude spočiatku dostupná len za príplatok.

Ako sme vás už veľakrát informovali, koncern Daimler a jeho automobilka Mercedes-Benz majú  veľké plány v oblasti elektromobility. Za všetko hovorí viac ako 10 avizovaných elektromobilov, ktoré chcú uviesť na trh do roku 2025 a miliardové investície do produkcie batérií. Ďalším krokom Mercedesu ako spopularizovať elektromobilitu je zjednodušenie nabíjania áut do zásuvky. A to prostredníctvom ich bezdrôtového nabíjania.

Náš tip
Renault a Qualcomm vyvinuli technológiu, ktorá dokáže nabíjať elektromobily za jazdy
bezdrotove nabijanie mercedes-benz
Princíp fungovania bezdrôtového nabíjania od Mercedesu. Zdroj: Mercedes

Celý systém je postavený na indukčnom nabíjaní, podobne ako v prípade bezdrôtového nabíjania mobilných zariadení. Jeho súčasťou bude podložka integrovaná do podlahy garáže, príjazdovej cesty či iného preferovaného miesta a prijímacie zaradenie umiestnené na podvozku vozidla. O správnej pozícii vozidla voči indukčnej podložke budú informovať indikátory prostredníctvom palubného displeja.

Na začiatok s kompromismi

Mercedes pracuje na indukčnej technológií bezdrôtového nabíjania už niekoľko rokov spoločne s BMW. Predtým taktiež spolupracoval s americkým technologickým gigantom Qualcomm. Spočiatku sa bezdrôtové nabíjanie nezaobíde bez kompromisov. A to v podobe nižšieho nabíjacieho výkonu (3,6 kW) a dostupnosti v rámci príplatkovej výbavy. Predsa len, jedná sa o novú technológiu, ktorej vývoj treba zaplatiť.

Zdroj: slashgear.com, titulná fotografia: Mercedes-Benz 

 

21. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+