MojElektromobil

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve známa technologická spoločnosť Apple pripravuje svoju realizáciu konceptu elektrického vozidla. Toto vozidlo je však stále hudbou budúcnosti. Čo však už spoločnosť Apple testuje je autonómne riadenie vozidiel. Takéto vozidlo však aktuálne zaznamenalo svoju prvú autonehodu.

Náš tip
SPOLOČNOSŤ APPLE SA POHRÁVA S MYŠLIENKOU VÝROBY VLASTNÉHO ELEKTROMOBILU

Autonómne vozidlá Apple

Spoločnosť Apple začala aktívne testovať autonómne vozidlá už začiatkom roka 2017. Aktuálne testuje v Kalifornii 66 autonómnych vozidiel a ich plynulú prevádzku zabezpečuje približne 111 zamestnancov. Na toto testovanie využíva vozidlá Lexus RX450h, obohatené o vlastnú technológiu autonómneho riadenia. Nehoda sa odohrala 24. augusta 2018, v nízkej rýchlosti pri výjazde na diaľnicu. Autonehoda sa tak zaobišla bez zranení a väčších škôd.

Autonómne vozidlo navyše nebolo vinníkom nehody. Tým bol za ním idúci Nissan Leaf, ktorý narazil do autonómneho auta približne v rýchlosti 20 km/h. Vyjadrenie Applu zatiaľ nepoznáme, každopádne ide o prvý incident takéhoto rázu. Ako vnímate autonómne vozidlá vy? Myslíte si, že do svojej dokonalosti ešte musia dorásť? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: digitaltrends, fdrive

6. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+