MojElektromobil

Nemecká spoločnosť Audi takisto pripravuje svoj vlajkový, výkonný elektromobil. Termín, kedy má prísť už potvrdil priamo aj generálny riaditeľ Audi Sport – Stephan Winkelmann.

Koncepty svojich predstáv o ideálnom či vlajkovom elektromobile prináša pravidelne celá škála súčasných výrobcov. Teraz svoju predstavu pripravuje aj automobilka Audi a my sa môžeme pozrieť aj na prvé obrázky v rámci úniku modelu E-tron Quattro (alebo ho skôr spoznáte pod názvom Elaine?). Tento model bol dokonca zachytený ako “ľahko zamaskovaný” na testovacích jazdách.

Náš tip
Prekrásne Audi Elaine je zdokonaleným elektrickým konceptom E-tron Sportback

Rok 2020?

Automobilka plánuje do konca roka 2020 až tri nové elektromobily, pričom sa plánuje sústrediť na segment tzv. “crossoverov.” Informáciu o príchode novej sily na poli elektromobility pod značkou Audi priniesol sám generálny riaditeľ Audi Sport – Stephan Winkelman. Okrem toho majú prísť aj ďalšie elektromobily v dlhodobom pláne po roku 2020.

“Napriek tomu, že sme si vedomí faktu, aká dôležitá je elektrifikácia nášho portfólia, v ponuke zatiaľ ostanú aj známe turbo motory, pretože sme na tieto motory hrdí,” – vyhlásil Stephan Winkelman

Stephan Winkelman sa však už prerodu portfólia do elektrických farieb nedočká, jeho pôsobenie v divízii Audi Sport sa totiž chýli ku koncu. Jeho ďalšou zastávkou bude funkcia prezidenta automobilky Bugatti.

Zdroj: auto.cz

19. decembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+