MojElektromobil

Po nedávnom spustení predaja prvého 100% elektrického modelu od Audi bol dnes e-tron oficiálne predstavený slovenským novinárom.

Nový e-tron disponuje 95 kWh batériou, využiteľná kapacita je 83,6 kWh. Oficiálne udávaný dojazd je 417 kilometrov podľa normy WLTP, ten reálny by sa mal pohybovať okolo 350 kilometrov. Poháňané sú všetky 4 kolesá a elektromobil dokáže vyvinúť maximálny výkon 402 koní. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 5,7 sekundy.

Audi extra chválime za nabíjacie možnosti. E-tron podporuje rýchlonabíjanie o výkone 150kW prostredníctvom v Európe najrozšírenejšieho štandardu CCS. Okrem toho prichádza v základnej výbave aj s trojfázovým 11kW AC nabíjaním, pričom bude k dispozícii aj 22kW verzia za príplatok.

V štandarde dostanete spolu s autom aj príslušnú prenosnú AC nabíjačku s dvomi vymeniteľnými koncovkami – 230V a 400V 16A. Zákazníci s vlastnou garážou tak nebudú nevyhnutne potrebovať dokupovať a inštalovať wallbox – dodávaný mobilný konektor im na nočné nabíjanie plne postačí.

Batožinový priestor má slušných 660 litrov, z toho 605 litrov vzadu, a zvyšok pod prednou kapotou (tzv. frunk). Poteší aj možnosť sklopenia zadného stredového sedadla, čím vznikne priestor na lyže. Po sklopení všetkých zadných sedadiel sa dostaneme na vynikajúcu hodnotu 1755 litrov.

E-tron bude možné ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie Audi connect. Okrem ovládania kúrenia či klimatizácie a nastavenia nabíjania ponúka aj ďalšie funkcie.

Všetky možnosti vám podrobne predstavíme v našom pripravovanom teste. E-tron budeme mať možnosť otestovať už v najbližších týždňoch a my sami sa na neho už veľmi tešíme.

12. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+