MojElektromobil

Audi nám ešte v roku 2018 potvrdilo, že pracujú na športovejšej verzii klasického modelu e-tron. Nová verzia Audi e-tron GT nemá iba lepšie jazdiť, no taktiež aj vyzerať. Potvrdzovali to už pôvodné fotografie, no teraz nám automobilka odhalila ďalšie nové zábery, na ktorých opäť potvrdzuje skvelý dizajn.

Náš tip
Audi e-tron GT s dojazdom 488 km odhalené, poznáme parametre a ceny

Aktuálne odhalenie však nie je iba o obrázkoch, ale najmä o zvuku nového elektrického modelu: „Vášeň pre detail, maximálna precíznosť a top kvalita: Nový Audi e-Tron GT reflektuje všetku vášeň, s ktorou Audi vytvára a stavia autá. Pre produkciu elektrického vozidla Gran Turismo v Audi Böllinger Höfe v meste Neckarsulm, firma využíva nové upravené technológie – každopádne, posledné úpravy sú aplikované veľmi skúsenými rukami,“ píše sa v oficiálnej správe.

Zvuk inak tichých elektromobilov rieši viacero automobiliek po svojom. Cieľom je ale vždy vytvoriť umelý digitálny zvuk, ktorý však znie veľmi dobre aj odráža unikátnosť konkrétnej automobilky: „A nakoľko dynamická práca umelcov musí taktiež znieť dobre, Audi zabezpečilo hudobný vkus a technické kompetencie pri zostavovaní jedinečného zvuku pre e-tron GT. Znie mocne a progresívne – presne tak, ako by Audi malo znieť.

Ak by sa vám digitálny zvuk náhodou nepáčil, samozrejme ho je možné upraviť. Audio pozostáva z 32 samostatných zvukových elementov. Automobilka sa chváli aj novou výrobnou linkou v len šesť rokov starej fabrike. Karosárske a montážne práce sú z 85 % automatizované. Rozdelené sú na desať sekcií s celkovo 34 robotmi. Na výrobnej linke sa pohybuje 20 transportných vozidiel bez vodiča či nová elektricky nadzemná dopravná koľajnica.

9. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+