MojElektromobil

Pripravovaný elektromobil z dielne Aston Martin podporí zatiaľ nemenovaná čínska spoločnosť. Táto spoločnosť by podľa dostupných informácií mala ponúknuť svoje “know-how” v rámci elektromobility. Partnerstvo s danou čínskou spoločnosťou môže byť aj dôsledok nie príliš úspešného obdobia automobilky, ktoré v súčasnosti prežíva.

Náš tip
ASTON MARTIN VYVÍJA ELEKTRICKÚ PONORKU S 30 KWH BATÉRIOU. JEJ CENA ŠOKUJE

Aston Martin a plány na elektromobil

Spoločnosť Aston Martin priniesla ešte v roku 2015 pomerne všeobecné vyjadrenie, že chce svojim zákazníkom ponúknuť aj elektromobil. V priebehu minulého roka svoje vyjadrenie aktualizovala a informácie hovoria o plánoch na elektromobil počas nasledujúcich ôsmych rokov. Generálny riaditeľ spoločnosti Aston Martin dokonca vydal vyhlásenie, že do roku 2030 budú elektrifikované modely tvoriť až 25 percent všetkých predaných vozidiel so značkou Aston Martin.

Podľa predošlých únikov by mal byť prvým modelom s ohľadom na elektrifikáciu Aston Martin Rapid. Jeho plnohodnotne elektrická verzia by mala niesť doplnkové označenie po vzore niektorých konkurenčných elektromobilov RapidE.

Zdroj: fdrive, jalopnik.com 

13. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+