MojElektromobil

Spoločnosť Apple je známa svojimi inováciami po stránke technologických zariadení už skutočne dlhé roky. Tentokrát prichádza informácia, že testuje tiež svoj systém autonómneho riadenia a to na pomerne rozsiahlej škále.

Náš tip
TIM COOK POTVRDIL, ŽE VÝVOJ AUTONÓMNYCH TECHNOLÓGIÍ JE PRE APPLE KĽÚČOVÝ

K dispozícii až 30 hybridných automobilov

Prvotné informácie prichádzajú zo známeho portálu Bloomberg. Príslušné úrady v Kalifornii dovolili spoločnosti Apple ešte na jar minulého roka otestovať svoju technológiu na vzorke troch automobilov. Nová požiadavka zo strany spoločnosti Apple rozširuje flotilu testovacích vozidiel o ďalších 27 kusov.

Apple, po vzore iných spoločností, testuje svoj systém autonómneho riadenia na hybridnom automobile Lexus RX450h, ktorý je vybavený množstvom senzorov na zhromažďovanie údajov. Na cestách už bolo dokonca vidieť niekoľko bielych hybridných SUV s technológiou LINAR, ktorá je použitá pri testovaní.

CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, verejne diskutoval o záujme a výskume vlastného autonómneho systému pre automobily. Tento záujem dokonca definoval ako „veľký projekt“ spoločnosti Apple. Prvotné špekulácie smerujúce k spoločnosti Apple hovorili o projekte s kódovým označením „Project Titan.“ Malo ísť dokonca o plnohodnotné elektrické vozidlo, ktoré malo prísť z dielne spoločnosti Apple. Tieto špekulácie boli však neskôr pretavené práve do vývoja a testovania vlastného systému pre autonómne riadenie vozidla.

Zdroj: electrek.co, performancedrive.com.au


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+