MojElektromobil

Teraz sa však rétorika Cooka zmenila a vývoj autonómnych automobilov, resp. elektromobilov, označuje pre Apple ako za kľúčovú technológiu.

Cook o tom informoval v rámci svojho rozhovoru s portálom Bloomberg, a to počas konferencie WWDC.

Sústreďujeme sa na autonómne systémy, ktoré sú vyvíjané práve za účelom riadenia autonómnych automobilov. Tie vidíme ako jeden z hlavných projektov a výziev pre zdokonaľovanie umelej inteligencie. Pravdepodobne ide o jeden z najzložitejších projektov, na ktorom v súvislosti s umelou inteligenciou pracujeme.

Apple sa na testovanie pripravoval dlhšiu dobu

O tom, že Apple pracuje na vývoji technológie, ktorá by umožňovala autonómne riadenie dopravných prostriedkov, vieme od doby, kedy obdržal povolenie na ich testovanie v Californii. Čo zatiaľ nie je jasné je to, čo plánuje Apple s touto technológiou ďalej robiť. Cook totižto stále nepotvrdil, či cupertínska spoločnosť plánuje vyrobiť vlastný automobil.

Spoločnosť, pre účely testovania a vývoja softvéru, aktuálne používa vlastný hardvér s niekoľkými kamerami, radarom a lidarom, ktoré sú montované na Lexus RX450h. Zatiaľ je však počet testovacích automobilov, v porovnaní s konkurenciou, len veľmi malý. Zdá sa však, že Apple to s autonómnymi automobilmi myslí vážne. Vzhľadom na zdroje, ktorými spoločnosť disponuje, preto nie je vylúčené, že konečný výsledok bude naozaj stáť za to. Spoločnosť z Cupertína má však čo doháňať.

Zdroj: electrek

 

 

19. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+