MojElektromobil

Známy slovenský rodák Andrej Karpathy pochádza zo Slovenska. Od roku 2005 však študoval na Univerzite v Toronte, neskôr bola jeho cesta spätá aj zo spoločnosťou Google či s populárnym Stanfordom. Ešte v priebehu minulého roka prišiel do spoločnosti Tesla zastávať pozície v oblasti “Deep Learning” teda tzv. hlbokého strojového učenia. Teraz sa jeho pozícia mení a aktuálne má na starosti softvér pre Autopilota spoločnosti Tesla.

Náš tip
POZRITE SA NA REAKCIE AUTOPILOTA SPOLOČNOSTI TESLA PRI REKONŠTRUKCII CESTNEJ KOMUNIKÁCIE | VIDEO

Personálne zmeny

Pozíciu pre softvér Autopilota spoločnosti Tesla zastával doteraz Jim Keller. Ako však informuje portál electrek.co, ten k 25. dňu v mesiaci odchádza. Do Tesly pritom prišiel zo spoločnosti AMD, známeho výrobcu čipov a v rámci automobilky Tesla sa podieľal aj na vývoji čipu pre umelú inteligenciu. Teraz odchádza a jeho kroky pravdepodobne zavedú ku konkurenčnej spoločnosti Intel (vzhľadom na jeho predchádzajúce pôsobenie v spoločnosti AMD).

“Dnes je posledný deň Jima Kellera v Tesle, kde mal dohliadať na nízkonapäťový hardvér, softvér Autopilota a infotainment systém. Pred nástupom do spoločnosti Tesla bola Jimova vášeň mikroprocesorové inžinierstvo a teraz sa pripája k spoločnosti, kde sa bude môcť opäť zamerať na toto odvetvie. Vážime si jeho prínos pre Teslu a prajeme mu to najlepšie.” – hovorí vyjadrenie spoločnosti Tesla.

Keďže spomínaný slovenský rodák Andrej Karpathy (ktorému na novom mieste prajeme len to dobré) dostáva za úlohu softvér Autopilota Tesla, otázkou ostáva, kto bude mať na starosti hardvér. Tu prichádza v hlavnej úlohe Pete Bannon. S bohatými skúsenosťami v oblasti čipov pracoval už od roku 1984. V minulosti pracoval na čipoch pre spoločnosť Apple a jeho rukami prešli procesory ako Apple A5 či Apple A9.

Zdroj: electrek.co, stanford.edu

 

28. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+