MojElektromobil

Útok hackerov na najväčšieho distribútora ropy v USA, spoločnosť Colonial Pipeline, spôsobuje v niektorých štátoch paniku. Ľudia si začínajú kupovať palivo do zásoby v enormnom množstve, čo spôsobuje lokálny nedostatok benzínu. Úrady pred neuváženým nakupovaním varujú.

Prevádzkovateľ najdlhšieho ropovodu v USA sa už niekoľko dní snaží vyriešiť problémy, ktorým čelia po útoku hackerov. Colonial Pipeline zabezpečuje dodávky až 45 percent ropy, ktorá sa využije na východnom pobreží. Že sa stali obeťami kybernetického útoku zistili ešte 7. mája.

Nezmyselné zásoby

Táto informácia spôsobila medzi verejnosťou veľkú paniku a každý sa obáva nedostatku paliva. Ľudia tak navštevujú čerpacie stanice a robia si veľké zásoby. To samozrejme má za následok chaos a niektoré čerpacie stanice už hlásia prázdne nádrže. Guvernér Floridy, Ron DeSantis, dokonca vyhlásil stav núdze v súvislosti s benzínom: „prerušenie prevádzky Colonial Pipeline predstavuje vážnu a okamžitú hrozbu v dodávkach palív do štátu Florida.“ Na druhú stranu, zásoby paliva na Floride majú byť viac-menej nenarušené, no problémy spôsobuje panika a s tým súvisiace robenie si zásob. Tento zbytočný rozruch vedie k lokálnym nedostatkom palív.

Náš tip
Sieť Tesla Supercharger tvorí už 25 tisíc nabíjacích staníc

K upokojeniu situácie sa pridáva aj ministerka energetiky, Jennifer Granholm, ktorá upozorňuje na nezmyselné skupovanie a robenie si domácich zásob. Viac ako 1000 čerpacích staníc na juhu a východe Spojených štátov hlási prázdne nádrže práve z dôvodu nezmyselného nakupovania väčšieho množstva benzínu a nafty. „Rovnako ako nebol dôvod na robenie si zásob toaletného papiera na začiatku pandémie, rovnako teraz nie je dôvod na skupovanie benzínu,“ upozorňuje Granholm. Ministerka zároveň dodáva, že dodávka by sa mala obnoviť v závere týždňa.

Obrovské rady

Po internete sa samozrejme šíri množstvo fotografií a videí z rôznych miest, kde ľudia čakajú v dlhých kolónach pred čerpacími stanicami. Predajcovia sa takýto nápor snažia riešiť rôzne a niekde obmedzujú maximálnu sumu za nákup.

12. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+