MojElektromobil
  • Aké možnosti majú samosprávy pre získanie podpory pre budovanie infraštruktúry pre elektromobily?
  • Ako sa situácia postupne vyvíjala? Čo Slovensko čaká v najbližšej dobe?
  • Napreduje plnenie strategického plánu na podporu elektromobily?
  • V akom štádiu sa nachádza vyhodnotenie výzvy na získanie dotácií pre výstavbu nabíjacích staníc?
  • Koľko elektrických áut jazdí po slovenských cestách? Koľko máme nabíjacích staníc?
  • Čo prinesie nový plán obnovy pre udržateľnú dopravu?

Salón elektromobilov 2021 Košice sa bližšie venoval množstvu tém úzko prepojených so segmentom elektromobility. Do tohto okruhu patria aj strategické plány Ministerstva hospodárstva SR pre budovanie infraštruktúry a všeobecnú podporu elektromobility. Čo všetko Slovensko čaká v najbližšej dobe? Ako do tohto procesu vstupuje Európska únia?

Adrián Krajňák z Ministerstva hospodárstva SR sa v prezentácii venoval informáciám o aktuálnom stave elektromobility v samospráve a dotáciám na rozširovanie infraštruktúry pre elektrické vozidlá. Prezentácia poskytuje historický prehľad doterajších krokov v oblasti podpory elektromobily na Slovensku, z čoho prechádza do súčasnosti a najbližších plánov. Venuje sa celkovému pohľadu na záujem o elektrické vozidlá zo strany slovenských vodičov či počet dostupných nabíjacích bodov.

Náš tip
Ktorý elektromobil sa oplatí do firmy? Ako elektromobilita ovplyvňuje vozový park firiem? | VIDEO
16. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+