MojElektromobil

Projekt prvej nemeckej 100% elektrickej autobusovej dopravy v Hamburgu je príkladom toho, že spoločnosť ABB je globálnym lídrom v elektrifikovanej doprave.

Hamburský dopravný podnik si vybral firmu ABB, aby tejto nemeckej metropole dodala nabíjaciu infraštruktúru pre prvé nemecké plne elektrické autobusové depo. Systém 44 digitálne prepojených vysokovýkonných nabíjačiek bude nainštalovaný na streche depa Hamburger Hochbahn. Poskytne inteligentné a nákladovo efektívne celodenné nabíjanie autobusov.

Nabíjačky 150C od spoločnosti ABB budú slúžiť plne elektrickému vozovému parku v Hamburgu.

Dopravný podnik Hamburger Hochbahn AG chce dosiahnuť úplnú elektrifikáciu autobusov do roku 2030. Hamburský senát nariadil od roku 2020 nákup výhradne e-busov s nulovými emisiami, čo je aj v súlade s ambicióznym programom pre zlepšenie životného prostredia v Nemecku. V Hamburgu autobusový systém prepravuje viac ako 200 miliónov cestujúcich ročne.

Rýchlonabíjačky HP Terra od spoločnosti ABB vytvárajú digitálne prepojené siete elektrických verzií čerpacích staníc pre spaľovacie automobily – kde si vodiči môžu nabiť elektromobil za 8 minút až na 200 km dojazdu.

Rozšírenie produktovej línie pre e-mobilitu

Nabíjacie systémy pre elektrické vozidlá sú len časťou širokej škály riešení pre e-mobilitu od firmy ABB.

Lodný pohonný systém Azipod poháňa elektrické výletné lode. Čínska spoločnosť Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding si u ABB nedávno objednala tento pohonný systém pre prvú čínsku elektrickú loď.

ABB poskytuje aj elektrické pohonné jednotky pre stavebné a banské stroje. Podieľa sa na vývoji batérií pre elektromobily a so spoločnosťou Northvolt stavia najmodernejšej továrne na výrobu Li-ion batérií vo Švédsku.

Spoločnosť je na dobrej ceste k dosiahnutiu 60% svojich príjmov z ekologicky šetrných výrobkov a služieb do roku 2020.

Hlavný sponzor Formuly E

Šampionát Formula E funguje od roku 2012, jazdí v nej aktuálne 11 tímov s 22 jazdcami a od tohto ročníka používa už druhú generáciu elektrických monopostov.

Spoločnosť ABB je hlavným sponzorom tohto Formuly E a minulý mesiac nás pozvala na berlínske kolo tohto šamoionátu. Bol to jedinečný zážitok a je vidieť, že šampionát elektrických superšportov neustále naberá na popularite.

5. júna 2019
Zdroj: ABB

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+