MojElektromobil

Pozvánka na prezentáciu ZSE Drive počas výstavy Salón Elektromobilov 2024 Martin v OC Tulip. Diskusie a prednášky začínajú v sobotu 29. júna o 14-tej hodine.

ZSE Drive ako líder elektromobility na Slovensku dlhodobo prináša najnovšie technologické inovácie a trendy na zlepšenie výkonnosti a komfortu nabíjania. Aktuálne má na Slovensku viac ako 480 nabíjacích bodov, z toho 209 DC nabíjacích bodov s výkonom od 50 do 350 kW. Sieť sa bude aj naďalej rozširovať, nakoľko do konca roka 2024 má ZSE Drive v pláne vybudovať ďalších 115 ultrarýchlych nabíjacích bodov naprieč celým Slovenskom. Nové nabíjacie huby majú vyrásť nielen v krajských, ale aj okresných mestách. ZSE Drive okrem rozširovania sa do nových lokalít avizuje aj rozširovanie a vylepšovanie aktuálnych lokalít. Zároveň je ZSE Drive najsilnejším roamingovým partnerom pre slovenských zákazníkov, vďaka čomu môžu vodiči s kartou ZSE Drive nabíjať svoje elektromobily v celej Európe.

ZSE Drive so svojimi riešeniami e-mobility pomáha dekarbonizovať Slovensko a vytvárať tak ekologickú a udržateľnú budúcnosť pre všetkých. Na nabíjanie elektromobilov využíva elektrickú energiu vyrobenú vodnými elektrárňami zo Slovenska a tým umožňuje vodičom nabíjanie elektromobilov 100 % certifikovanou elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

1. októbra 2023 spustilo ZSE Drive skvelú inováciu, ktorá ešte viac zatraktívnila jazdu elektrickými autami majiteľom fotovoltiky – Virtuálnu batériu pre elektromobil, ktorú je možné využiť k programom ZSE Drive Partner Safe, ZSE Drive Road Safe a ZSE Drive Flat Safe.

Už pred 4 rokmi priniesla spoločnosť ZSE ako prvá na slovenský trh unikátnu službu – Virtuálnu batériu, ktorá umožnila priebežné ukladanie nespotrebovanej energie bez potreby kúpy vlastnej batérie. Túto službu môžu využívať všetci zákazníci ZSE Energia, pričom nemusia mať fotovoltické riešenie od ZSE. Ukladanie vyrobenej elektriny do Virtuálnej batérie je bezplatné, pri odbere elektriny z Virtuálnej batérie naspäť sa uhrádzajú len poplatky prevádzkovateľa distribučnej sústavy.

Najnovšie riešenie ZSE Drive išlo ešte o krok ďalej – prepája Virtuálnu batériu so sieťou nabíjačiek ZSE Drive. V praxi to znamená, že zákazník, ktorý vyrobil elektrinu z domácich fotovoltických panelov v čase, keď ju nemôže zužitkovať, si bude môcť jednoducho zvoliť, aké percento tejto elektriny, dočasne uloženej vo Virtuálnej batérii pre elektromobil, chce využiť doma (na svietenie, prevádzku elektrospotrebičov, domáce nabíjanie elektromobilu cez wallbox atď.) a aké percento si uloží na svoju ZSE Drive kartu a využije na verejných nabíjačkách ZSE Drive.

Elektrina, uložená na ZSE Drive karte, sa presúva do balíka voľných kWh na nabíjanie v pomere 1:1, bez akejkoľvek straty alebo obmedzení a zákazník ju môže čerpať ľubovoľným typom nabíjania – AC, DC alebo UFC. Táto skutočnosť výrazne zvyšuje atraktivitu riešenia, pretože finančná hodnota elektriny z Virtuálnej batérie pre elektromobil, ktorú zákazník využije na nabíjanie prostredníctvom nabíjačky ZSE Drive, má omnoho vyššiu hodnotu, ako keby ju použil v domácnosti.

Množstvo presunutej elektriny navyšuje voľný objem elektriny v rámci mesačného programu a zákazník si na verejných nabíjačkách ZSE Drive čerpá najskôr práve kWh presunuté z Virtuálnej batérie pre elektromobil, až potom tie z mesačného programu. V mobilnej aplikácii ZSE Drive zákazník vidí aktuálny zostatok voľných kWh a zároveň presunutý objem kWh z vlastnej výroby na ďalší mesiac.

Viac o benefitoch, synergiách, budúcnosti OZE a domácom nabíjaní elektromobilov povie vedúci oddelenia business developmentu Rastislav Žembery.

17. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+