MojElektromobil

Zvoľ úplne nový smer v cestovaní s plne elektrickým vozidlom EV6 od spoločnosti Kia. Jeho odvážny dizajn, inovatívne technológie a výkonný elektrický pohon robia z každej cesty skutočný zážitok. 

Plne elektrické vozidlo Kia EV6 je stvorené na to, aby ťa inšpirovalo na každej ceste. Svojím odvážnym dizajnom, inovatívnymi technológiami a pôsobivým elektrickým výkonom ponúka rýchle nabíjanie, mimoriadne dlhý dojazd a najlepší vnútorný priestor vo svojej triede. Tento priekopnícky crossover je prvým špecializovaným vozidlom s úplne elektrickým pohonom (BEV) od značky Kia, vytvoreným podľa ich novej filozofie dizajnu nazvanej „Zjednotenie protikladov“.

KIA EV6 | Zdroj: KIA

Systém nabíjania s 800-voltovým napätím umožňuje modelu EV6 dobíjať sa z 10 na 80 percent kapacity batérie za len 18 minút. Tento model je tiež prvým špecializovaným elektrickým vozidlom značky Kia postaveným na úplne novej elektrickej platforme E-GMP, znamenajúcej novú éru elektrifikácie pod novým sloganom značky „Movement that inspires“.

Vozidlo je vybavené technológiami na rekuperáciu energie, ktoré predlžujú dojazd. Patrí sem aj energeticky účinné tepelné čerpadlo najnovšej generácie spoločnosti Kia, ktoré účinne využíva odpadové teplo a pomáha udržiavať optimálny dojazd aj pri nízkych teplotách.

Model EV6 2WD s batériou 77,4 kWh prejde viac ako 510 km na jedno nabitie v kombinovanom cykle WLTP. Verzia pohonu všetkých kolies (AWD) s krútiacim momentom 605 Nm zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Batéria 77,4 kWh je spojená s elektromotorom 168 kW (229 k), ktorý poháňa zadné kolesá. Verzia AWD má dva elektromotory s celkovým výkonom 239 kW (325 k), ktoré poháňajú predné a zadné kolesá.

Model EV6 s batériou 58,0 kWh zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a tiež dosahuje 605 Nm v AWD verzii. Batéria 58,0 kWh je spojená s elektromotorom 125 kW, ktorý poháňa zadné kolesá. AWD verzia má dva elektromotory s výkonom 173 kW (235 k), ktoré poháňajú predné a zadné kolesá.

Nech už cestuješ kamkoľvek, model EV6 je pripravený na tvoju dobrodružnú cestu. S jeho rýchlym nabíjaním, dlhým dojazdom a inteligentnými funkciami je to správne auto, ktoré ťa posunie vpred a zároveň sa postará o tvoj komfort a bezpečnosť. Vstúp do éry elektromobility s EV6.

KIA EV6 | Zdroj: KIA
18. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+