MojElektromobil

Zvoľ úplne nový smer v cestovaní s plne elektrickým vozidlom EV6 od spoločnosti Kia. Jeho odvážny dizajn, inovatívne technológie a výkonný elektrický pohon robia z každej cesty skutočný zážitok. 

Plne elektrické vozidlo Kia EV6 je stvorené na to, aby ťa inšpirovalo na každej ceste. Svojím odvážnym dizajnom, inovatívnymi technológiami a pôsobivým elektrickým výkonom ponúka rýchle nabíjanie, mimoriadne dlhý dojazd a najlepší vnútorný priestor vo svojej triede. Tento priekopnícky crossover je prvým špecializovaným vozidlom s úplne elektrickým pohonom (BEV) od značky Kia, vytvoreným podľa ich novej filozofie dizajnu nazvanej „Zjednotenie protikladov“.

Systém nabíjania s 800-voltovým napätím umožňuje modelu EV6 dobíjať sa z 10 na 80 percent kapacity batérie za len 18 minút. Tento model je tiež prvým špecializovaným elektrickým vozidlom značky Kia postaveným na úplne novej elektrickej platforme E-GMP, znamenajúcej novú éru elektrifikácie pod novým sloganom značky „Movement that inspires“.

Kia EV6 TEST
Foto : Radovan Hlôška

Vozidlo je vybavené technológiami na rekuperáciu energie, ktoré predlžujú dojazd. Patrí sem aj energeticky účinné tepelné čerpadlo najnovšej generácie spoločnosti Kia, ktoré účinne využíva odpadové teplo a pomáha udržiavať optimálny dojazd aj pri nízkych teplotách.

Model EV6 2WD s batériou 77,4 kWh prejde viac ako 510 km na jedno nabitie v kombinovanom cykle WLTP. Verzia pohonu všetkých kolies (AWD) s krútiacim momentom 605 Nm zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Batéria 77,4 kWh je spojená s elektromotorom 168 kW (229 k), ktorý poháňa zadné kolesá. Verzia AWD má dva elektromotory s celkovým výkonom 239 kW (325 k), ktoré poháňajú predné a zadné kolesá.

Model EV6 s batériou 58,0 kWh zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a tiež dosahuje 605 Nm v AWD verzii. Batéria 58,0 kWh je spojená s elektromotorom 125 kW, ktorý poháňa zadné kolesá. AWD verzia má dva elektromotory s výkonom 173 kW (235 k), ktoré poháňajú predné a zadné kolesá.

Nech už cestuješ kamkoľvek, model EV6 je pripravený na tvoju dobrodružnú cestu. S jeho rýchlym nabíjaním, dlhým dojazdom a inteligentnými funkciami je to správne auto, ktoré ťa posunie vpred a zároveň sa postará o tvoj komfort a bezpečnosť. Vstúp do éry elektromobility s EV6.

Kia EV6 TEST
Foto : Radovan Hlôška
19. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+