MojElektromobil

O elektromobily je stále väčší záujem a dokazuje to aj situácia v automobilke Opel. Tá tento rok plánuje dostať na trh ďalší elektromobil Opel Mokka-e. Počet objednávok je však tak veľký, že kompletne obsadili výrobné kapacity na rok 2021 a čiastočne už zasahujú aj do roku 2022.

Koncern PSA Group spustil masívnejšiu elektrifikáciu v priebehu minulého roka. Prakticky všetky koncernové značky priniesli vlastný elektromobil s totožnými parametrami. Dva modely dostal do predaja Peugeot, jeden prišiel od DS a nakoniec aj Opel sa rozhodol pre čisto elektrickú Corsu. V trende koncernovo zhodných parametrov pôjde aj ďalší elektrický Opel Mokka-e. Opäť bude vybavený 45 kWh batériou, ktorá zabezpečí dojazd okolo 300 kilometrov.

Podľa dostupných informácií je ale Opel záujmom o elektrickú Mokku naozaj prekvapený. Očakávali, že predaje dosiahnu štvormiestne číslo, avšak realita je niekde inde. Výrobné kapacity na rok 2021 mali byť obsadené ešte v decembri, pričom čiastočne už zabrali aj plány pre rok 2022. Výroba prebieha vo francúzskom závode v Poissy, a to spolu s DS 3 Crossback E-Tense, pričom objem výroby už nie je možné navýšiť. Automobilka preto hľadá iné spôsoby, ako túto situáciu riešiť.

Podľa ďalších informácií má Opel ponúkať zákazníkom ako náhradu Opel Corsa-e či dokonca klasickú benzínovú verziu Opel Mokka so zníženou cenou. Túto možnosť ale zákazníci odmietajú, čo Opel má prekvapovať. Pre majiteľov elektromobilov to ale určite až tak prekvapivé nie je. Ak už raz elektrický pohon vyskúšate, len ťažko sa budete vracať späť k spaľovaciemu motoru.

13. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+