MojElektromobil

Prechod na elektrifikované vozidlá so sebou prináša viacero benefitov, preto batériové elektromobily a plug-in hybridy postupne získavajú čoraz väčšie postavenie vo firemných vozových parkoch.

Nástup elektromobility znižuje náklady, zbavuje závislosti na fosílnych palivách, otvára dvere novým možnostiam, no súčasne firmy stavia pred nové rozhodnutia. Jedným z nich je zvolenie správnych prístupov pre monitorovanie a správu vozidiel. 

Odborná konferencia eFleet Day 2023 zameraná na elektromobilitu vo firmách, celkom prirodzene, pokryje aj túto problematiku. Počas prezentácií, diskusií a testovacích jázd už 29. marca 2023 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere získate kompletný prehľad o možnostiach a riešeniach pre elektrické vozové parky.

Najnovšie elektromobily, príležitosti pre praktické a ekonomické nabíjanie, ako aj nástroje pre plnohodnotné využívanie všetkých benefitov elektrických vozidiel. To všetko a omnoho viac prináša eFleet Day 2023.

Správa vozového parku nebola nikdy jednoduchšia

Medzi fundovanými odborníkmi nemôžu chýbať zástupcovia spoločnosti Xmarton, ktorá sa vyznačuje komplexným riešením pre nepretržitú správu elektrického vozového parku. Pod palcom má hardvérové aj softvérové nástroje pre vzdialené ovládanie vozidiel, ich zabezpečenie a jednoduché zdieľanie. Ide o telematické jednotky do vozidiel, portál pre správu vozového parku, knihy jázd či mobilná aplikácia s DIGITÁLNYM kľúčom pre ovládanie vozidiel cez GSM a Bluetooth.

Foto: Xmarton

Zaujímavou možnosťou pre najmodernejšie  vnútrofiremné zdieľanie – CARSHARING pre vozidlá rôznych značiek je využívanie digitálnych kľúčov priamo zo smartfónu. Okrem zvýšenia ochrany proti ukradnutiu a vykradnutiu vozidla efektívne znižuje náročnosť správy vozového parku, v ktorom je prístup k vozidlám zdieľaný medzi viacerými osobami alebo užívateľom v čase rezervácie vozidla. Žiadne požičiavanie a odovzdávanie kľúčov. Všetko vybaví mobilná aplikácia. K tomu sa pridáva nepretržité online sledovanie aktuálneho stavu vozidla aj so zasielaním upozornení.

Pomocníkom pre sledovanie a správu firemných vozidiel sú telematické jednotky a software česko- slovenskej produkcie . Stav a poloha vozidla, sledovanie prevádzkových nákladov,  elektronická kniha jázd s rozlišovaním súkromných a firemných jázd, kontrolovanie prístupov k vozidlu, automatická korekcia údajov z palubného počítača vozidla, pokročilé možnosti pre zabezpečenie, ako aj diaľkové ovládanie vybraných funkcií áut.

Ponuka Xmarton jednoducho obsahuje všetky prostriedky pre firemné autá. Nechýba ani moderné webové a aplikačné rozhranie s kompletným prehľadom a prístupom ku všetkému, čo firma môže potrebovať pre svoj vozový park. Vrátane rezervačného systému a prehľadu dôležitých udalostí.

Foto: Xmarton

Všetky riešenia pripravené pre elektromobily a plug-in hybridné vozidlá od Xmarton budú naplno predstavené počas konferencie eFleet Day 2023. Práve tu sa dozviete ako môžete využívanie svojho firemného elektromobilu posunúť na úplne novú úroveň.

Počas eFleet Day 2023 si návštevníci taktiež budú môcť na vlastnej koži vyskúšať jazdu na elektromobiloch s využitím digitálneho kľúča, aby v praxi videli ako to celé funguje. Od prvotnej rezervácie až po samotnú jazdu bez fyzického kľúča. Autá budú k dispozícii v rezervačnom systéme cez aplikáciu XFLEET priamo na mieste a v deň podujatia eFleet Day 2023.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
21. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+