MojElektromobil

Spoločnosť ElectricBrands dnes o 19. hodine prostredníctvom livestreamu oficiálne predstaví svoj modulárny elektrický van XBUS.

Novinka, ktorú sme ešte donedávna mohli poznať pod názvom eBussy, má za sebou už takmer tri roky aktívneho vývoja. Dnes bude konečne odhalený jej funkčný prototyp.

Výrobca avizuje, že modulárna elektrická dodávka prekvapí vo viacerých ohľadoch, vrátane dojazdu a svojej všestrannosti. Konkrétne spomína elektrický dojazd až 800 kilometrov, solárne moduly osadené na streche či celkový systém postavený na princípoch podobnej modularity, akú poznáme zo stavebnice LEGO.

K tomu sa má pripájať obrovský dôraz na udržateľnosť. XBUS je podľa výrobcu vytvorený z materiálov, ktoré umožňujú jeho až 98% recykláciu. Klimatickú neutrálnosť dosiahne už po nájazde 10 000 kilometrov a používa batériu bez kobaltu.

Nejde pritom o žiaden začínajúci projekt. XBUS sa má do výroby dostať už v polovici budúceho roka. Spoločnosť ElectricBrands uvádza, že k dnešnému dňu eviduje takmer 20 000 objednávok.

Všetky kľúčové informácie sa dozvieme už dnes večer prostredníctvom živého vysielania na oficiálnej webovej stránke electricbrands.de. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o tomto projekte, tak sledujte spomínaný stream.

7. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+