MojElektromobil

Spoločnosti Honda Motor Co., KTM F&E GmbH, Ltd., Piaggio Group (PIA.MI) a Yamaha Motor Co., Ltd. oficiálne podpísali zmluvu o vytvorení konzorcia pre výmenné batérie pre motocykle – Swappable Batteries Motorcycle Consortium (SBMC). Táto zmluva nadväzuje na podpis Vyhlásenia o spoločnom zámere z 1. marca tohto roka.

Zakladajúci členovia konzorcia sú presvedčení, že kľúčom k rozvoju nízkonapäťovej elektromobility je dostupnosť spoločne vyvinutých systémov vymeniteľných akumulátorových batérií.

Zdroj: Honda

 

Zakladajúci členovia konzorcia sú presvedčení, že kľúčom k rozvoju nízkonapäťovej elektromobility je dostupnosť spoločne vyvinutých systémov vymeniteľných akumulátorových batérií. Sférou ich záujmu budú ľahké elektrické vozidlá, ako sú mopedy, skútre, motocykle a štvorkolky. Konzorcium má taktiež v pláne vyriešiť obavy, ktoré môžu mať zákazníci v súvislosti s budúcnosťou elektromobility, ako sú napríklad dojazd, dĺžka nabíjania, infraštruktúra či náklady.

Tento zámer sa má dosiahnuť splnením štyroch primárnych cieľov: vytvorením spoločných technických špecifikácií systémov vymeniteľných akumulátorových batérií, potvrdením spoločného využívania batériových systémov, vypracovaním spoločných špecifikácií a rozšírením spoločných špecifikácií na globálnu úroveň.

Zakladajúci členovia konzorcia sa budú v tesnej spolupráci so zainteresovanými subjektmi a s národnými, európskymi a medzinárodnými štandardizačnými orgánmi podieľať na vytváraní medzinárodných technických noriem.

Skutočnosť je totiž taká, že dostupnosť nabíjacích staníc sa v rôznych krajinách líši a koncoví používatelia stále disponujú iba obmedzeným množstvom informácií. Konzorcium sa bude snažiť zapojiť subjekty s rozhodujúcimi právomocami do vývoja a rozširovania nabíjacej infraštruktúry – s cieľom prispieť k rozšíreniu ľahkých elektrických vozidiel.

Štyria zakladajúci členovia preto vyzývajú všetky zainteresované subjekty, aby sa zapojili do spolupráce a rozšírili tak odbornú základňu konzorcia – s cieľom dosiahnuť do budúcnosti čo najväčšie rozšírenie štandardizovaných vymeniteľných akumulátorových batérií.

7. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+