MojElektromobil

Koncern VW obnovuje výrobu vo fabrike Zwickau, kde sa vyrába model ID.3, už 20. apríla. V ten istý deň Volkswagen otvorí aj závody na Slovensku a obnoví tak výrobu obľubených elektromobilov Škoda Citigoe iV a VW e-Up!.

Znižovanie emisií ešte dôležitejšie

Volkswagen predstavil 100-bodový plán na zabezpečenie maximálnej bezpečnosti práce a hygienickej ochrany zamestnancov počas pandémie. Automobilka tiež v oficiálnom dokumente zdôraznila, že jej ciele znižovania emisií sú teraz bez pochýb ešte dôležitejšie a pokračuje v ich napĺňaní.

Napriek kríze a odstávke výroby je VW pripravený priniesť elektromobil ID.3 zákazníkom toto leto. Vyrobil ich doteraz už tisíce a celkovo ich plánuje tento rok predať až 100-tisíc. Koncern predĺžil aj výrobu modelu e-Golf, čo pomôže dosiahnuť emisné ciele automobilky a tiež emisné normy Európskej komisie.

Výroba VW e-Up! v Bratislave

VW sa už adaptoval na splnenie emisných noriem

Napriek tomu, že európske automobilky žiadajú odklad emisných cieľov EÚ kvôli koronakríze, VW a ďalšie nemeckí výrobcovia sa postavili proti tejto žiadosti. CEO Volkswagenu Herbert Diess sa vyjadril, že “koncern sa už prispôsobil na to, aby splnil emisné ciele v roku 2020. Z našej perspektívy nie je dôvod na odklad termínov emisných noriem.”

16. apríla 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+