MojElektromobil

Modely Volvo Recharge radu 60 a 90 budú vďaka vylepšenému plug-in hybridnému pohonu dosahovať väčší čisto elektrický dojazd. To znamená, že viac majiteľov týchto vozidiel bude jazdiť do nie veľmi vzdialenej práce bezemisne. Dojazd na elektrickú energiu sa má zvýšiť až na 90 km.

Zadnú nápravu bude poháňať silnejší agregát. Po novom bude mať výkon až 107 kW/145 k.

Z vylepšení možno spomenúť akumulátorovú batériu, pri ktorej sa kapacita zvýšila z 11,6 kWh na 18,8 kWh, ako aj vyšší maximálny výkon elektromotora na zadnej náprave (107 kW/145 k). Systémový výkon modelu Recharge T6 je 257 kW (350 k), verzia Recharge T8 (331 kW/450 k) sa stane najvýkonnejším modelom Volvo všetkých čias. Spoločnosť Volvo Cars odhaduje, že nové pohonné ústrojenstvo môže znížiť emisie CO2 podľa cyklu WLTP až o 50 percent. Akumulátorová batéria s väčšou kapacitou je výhodou počas chladných zimných dní aj pri vysokých teplotách. Aj keď vozidlo nie je zapojené do zásuvky, vodič môže interiér predhriať alebo vychladiť pomocou aplikácie Volvo Cars bez toho, aby výrazne znížil elektrický dojazd.

Nový a vylepšený elektromotor zvyšuje výkon na zadných kolesách o 65 %, čo zlepšuje výkon a ovládateľnosť vo všetkých jazdných situáciách. Elektromotor s výkonnejšou batériou optimalizuje taktiež pohon všetkých kolies: pri nižších rýchlostiach, pri ťahaní a na klzkých cestách je teraz k dispozícii väčšia trakcia a stabilita.

Švédsky výrobca prémiových automobilov okrem nového hnacieho ústrojenstva vylepšil vo vybraných modeloch aj takzvanú jazdu prostredníctvom jedného pedála, pri ktorej možno vozidlo zrýchľovať a brzdiť až do zastavenia. Táto aktualizácia bude najprv predstavená vo vozidlách Volvo XC60 Recharge, Volvo S90 Recharge a Volvo V90 Recharge.

Spoločnosť Volvo Cars chce do polovice tohto desaťročia predať každoročne po celom svete 1,2 milióna automobilov, z ktorých najmenej polovica bude plne elektrická. Od roku 2030 má švédsky výrobca prémiových automobilov ponúkať iba čisto elektricky poháňané vozidlá.

16. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+