MojElektromobil
eAutoportal 7. augusta 2017

Volkswagen už onedlho predstaví svoje nové kompaktné SUV „T-Roc“. To by malo byť akýmsi menej konvenčným Golfom so zvýšeným podvozkom. Nás ale najviac teší, že sa dočkáme aj elektrickej a plug-in hybridnej verzie.

Automobily typu SUV sú najrýchlejšie rastúcim segmentom v automobilovom priemysle. Veľa výrobcov sa preto snaží pokryť celé veľkostné spektrum tohto segmentu. A to je aj prípad Volkswagenu. K veľkému Tuaregu a Mid-size Tiguanu pribudne už 23. augusta „kompakt“ Volkswagen T-Roc. Mal by byť postavený na základe VW Golf, pričom bude zrejme niesť dizajnové znaky väčšieho Tiguanu. Má byť však menej konvenčný.

Náš tip
Elektrický Hyundai Kona príde na jeseň 2018 a ponúkne rozumnú cenu

Volkswagen T-Roc chce konkurovať etalónu triedy, ktorým je Nissan Qashqai. Narozdiel od „Japonca“ však neskôr ponúkne aj elektrický a plug-in hybridný pohon. Ten pravdepodobne prevezme z modelov e-Golf a Golf GTE.

Koncept T-Roc debutoval už v roku 2014. Mal rozmery 4178 mm (dĺžka) x 1831 mm (šírka) x 1501 mm (výška). Jednalo sa o 3 dverovú verziu, takže sa dá predpokladať, že produkčná verzia narastie do dĺžky a upraví sa aj jeho výška.

Náš tip
Kia odhalila svoju novinku Stonic. Bude sa nám páčiť ako elektromobil?
 
Klasické spaľovacie verzie sa dostanú do predaja už na jeseň. Informácie o dostupnosti elektromobilu a plug-in hybridu zatiaľ nie sú známe. Ak však chce Volkswagen T-Roc zachytiť nástup elektromobilov podobnej kategórie – Hyundai Kona a Kia Stonic, namalo by mu to trvať viac ako rok od uvedenia bežných verzií.

Zdroj: autocar.co.uk, titulná fotografia: motortrend.com

7. augusta 2017
Fotománia

+