MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2024 Martin sa uskutoční počas víkendu 29. a 30. júna 2024 v priestoroch obchodného centra OC Tulip . Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia vybraných značiek so svojimi novými elektromobilmi.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile.

Samozrejmosťou je sprievodný program a súťaže o rôzne ceny. Salón Elektromobilov 2024 v Martine bude naplno prebiehať počas obidvoch víkendových dní. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 14:00 do 17:00.

Značka Volkswagen v Martine predstaví trojicu svojich elektrických modelov – Volkswagen ID.5, Volkswagen ID.7 a Volkswagen ID. Buzz. Modely rodiny ID. sú dôkazom odhodlania značky pohnúť sa smerom k udržateľnejšej budúcnosti bez kompromisov v oblasti dizajnu, pohodlia či výkonu.

Volkswagen ID.7: Elektrická vlajková loď

Volkswagen ID.7 je symbolom efektivity a elegancie. S dĺžkou karosérie patriacej do kategórie vyššej strednej triedy sa môže vlajková loď elektrickej rodiny ID. pochváliť nielen výnimočnou aerodynamikou, ale aj priestrannosťou, ktorá uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky na komfort.

Výnimočne efektívny pohon novej generácie so sebou prináša dlhý dojazd, dosahujúci až 700 kilometrov na jedno nabitie pre verziu s 86 kWh batériou, ktorý je výsledkom nepretržitého vývoja a inovácií v oblasti aerodynamiky a efektivity pohonu.

Interiér ID.7 je skutočne revolučný, s head-up displejom s rozšírenou realitou, ktorý poskytuje informácie priamo v zornom poli vodiča, a 15-palcovým dotykovým displejom, ktorý je srdcom infotainment systému. Kvalitné materiály, z ktorých je interiér vyrobený, sú odrazom záväzku spoločnosti Volkswagen k udržateľnosti a zodpovednému prístupu k výrobe vozidiel.

Volkswagen ID.7 | Zdroj: Volkswagen

Volkswagen ID. Buzz: Legendárny model z budúcnosti

Volkswagen ID. Buzz prináša zábavu a funkčnosť v balení, ktoré zároveň ctí dedičstvo ikonického modelu Bulli. Moderný elektrický van, dostupný aj v úžitkovej verzii ID.Buzz Cargo, je ukážkou toho, ako môže byť dizajn vozidla zároveň nostalgický a inovatívny.

Vďaka modulárnej platforme MEB a využitiu najnovších technológií ponúka ID. Buzz vynikajúce jazdné vlastnosti, efektivitu a konektivitu. S dojazdom, ktorý zabezpečuje 77 kWh batéria a možnosťou nabíjania výkonom 170 kW, sa ID. Buzz stáva ideálnym spoločníkom pre každodenné použitie aj dlhšie cesty, kde kombinuje pohodlie s ekologickým prístupom.

Podobne ako v prípade vlajkovej lode ID.7 aj rad modelov ID. Buzz bol rozšírený o variant GTX. Po predstavení verzie s krátkym rázvorom, úžitkovej verzie Cargo a verzie s predĺženým rázvorom sme spoznali najvýkonnejší Bulli všetkých čias v podobe ID. Buzz GTX. Výkonná verzia dostupná s 5 či 7-miestnym interiérom dokáže potiahnuť príves s hmotnosťou 1 800 kg a ponúkne zrýchlenie športového auta.

ID. Buzz | Zdroj: Volkswagen

19. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+