MojElektromobil

Samotné odkúpenie spoločnosti Jump sa zastavilo na hodnote v horizonte 100 – 200 miliónov dolárov. Zdieľanie elektro-bicyklov je tak ďalší prvok v rámci zdieľanej mobility, ktorú presadzuje služba Uber. Navyše s využitím modelu Jump by sa mala cena za 30 minút jazdy zastaviť na hodnote len 2 doláre. S využitím elektromotora by sa výsledný vzdialenosť mohla pohybovať na úrovni 10 a viac míľ.

Náš tip
VOZIDLO UBERU USMRTILO CHODCA POČAS AUTONÓMNEHO REŽIMU. SPOLOČNOSŤ POZASTAVUJE TESTY

Uber a Jump?

Iste, nejde o prvú platformu pre zdieľanie bicyklov obohatených o elektromotor. Konkurenčné služby však ponúkajú skôr len odvoz z obmedzeného počtu miest, pričom služba Uber by mala poskytnúť odvoz z ľubovoľnej lokality. Aplikácia vám pravdepodobne vyhľadá najbližší bicykel. Ten obsahuje tiež bezpečnostnú poistku, ktorú je pred jazdou potrebné odstrániť a po skončení jazdy následne nasadiť späť.

Novinka bola spustená aktuálne v meste San Francisco. Toto mesto je známe svojim kopcovitým terénom a tak je využitie bicykla + elektrického pohonu skutočne lákavou a príjemnou formou dopravy. V San Franciscu je aktuálne k dispozícii približne 250 týchto vozidiel (a zopár ďalších sa testuje vo Washingtone D.C.). Pôvodná služba Jump by sa podľa dostupných informácií mala premenovať na Uber-Bikes.

Zdroj: electrek.co

11. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+