MojElektromobil

Dánsky drag race tím True Cousins vytvoril na dráhe Malmo Raceway vo Švédsku svetový rekord medzi elektrickými automobilmi na 1/8 míle (200 m). Od prekonania absolútneho rekordu bez obmedzenia pohonu mu pritom nechýbalo veľa.

Elektromobil s označením “TC-X” od dánskych drag race špecialistov True Cousins sa stal takmer najrýchlejším automobilom, aký kedy jazdil závody na 1/8 míle. Uspokojiť sa zatiaľ musí s titulom najrýchlejšieho čisto elektrického automobilu. Pritom vozidlu TC-X nechýbalo veľa. Veď za absolútnym rekordom 4,756 s, zaostalo len o  0,141 sekundy. Celkovo je tak na druhej priečke medzi automobilmi a na tretej spomedzi všetkých vozidiel, keď ho predbehla elektrická motorka z domovskej stajne.

Náš tip
VIDEO | Superbike sa snažil na diaľnici pretekať s Teslou Model S P100D. Ako to dopadlo?

Ešte musíme spomenúť maximálnu dosiahnutú rýchlosť počas tohto krátkeho šprintu. Elektromobilu TC-X sa podarilo na 200 metroch nabrať neuveriteľnú rýchlosť 233 km/h.

Veríme, že nepotrvá dlho a elektrický pohon zosadí ten spaľovací aj v tejto motoristickej oblasti. Veď dokonca aj Bugatti priznáva, že budúca generácia modelu Chiron bude musieť byť elektrifikovaná, aby mohla prekonať výkon tej súčasnej.

Zdroj: insideevs.com

15. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+