MojElektromobil

Elektromobilita ako taká má v súčasnosti aj niektoré svoje temné stránky, ktoré je potrebné efektívne vyriešiť. Jednou z nich je aj otázka použitých batériových modulov z elektromobilov. Nissan sa rozhodol riešiť túto problematiku po svojom a prináša ekologické produkty, ktoré prinášajú akúsi recykláciu použitých batériových modulov.

Náš tip
NISSAN LEAF 2018: VÝROBCA ZVYŠUJE CENY ELEKTROMOBILU AJ NA SLOVENSKU!

The Reborn Light

Projekt s názvom The Reborn Light je novinkou, ktorá sa do spomínanej problematiky vrhla naozaj rýchlo. Japonská automobilka Nissan v spolupráci so spoločnosťou 4R Energy Corporation vyvíja novinku a tou je práve osvetlenie, ktoré využíva energiu z použitých batériových článkov. Tie budú pochádzať zo známych elektromobilov značky Nissan.

Osvetlenie je možné využiť na viacero spôsobov, ako pouličné osvetlenie v kombinácii so solárnym kolektorom alebo ako osvetlenie pre reklamné billboardy. Testovacia prevádzka by sa mala odohrať už 26. marca v areáli spoločnosti 4R Energy Corporation. Nissan potvrdil inštaláciu týchto ekologických zdrojov osvetlenia neskôr v priebehu tohto roka.

Zdroj: electrek.co

24. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+