MojElektromobil

Majitelia Tesly Model 3 už dostali objednané strešné nosiče. Jeden z nich si ho už stihol na svoj elektrický sedan nainštalovať a otestovať aj jeho vplyv na spotrebu auta. Panoramatická strecha Modelu 3 vyrobená z 1 kusu skla si totiž vyžadovala špeciálny upínací mechanizmus.

Aj keď sa tento nosič of začiatku predaja už dvakrát vypredal, Tesla ho oficiálne predáva na svojej webstránke za cenu 390 EUR (450 USD).

Majiteľ Modelu 3 na YouTube kanáli Kootenay EV Family robí rôzne videorecenzie elektromobilov a podrobne sa pozrel na tento nový produkt Tesly:

Jeho recenzia trvá cez 30 minút, no sú v ňom všetky detaily o celom procese inštalácie nosiča. Pre pohodlnejšie pozeranie sme vám video takto v skratke zosumarizovali a vy si môžete pozrieť časť, ktorá vás najviac zaujíma:

0:00-3:34: info ohľadom samotného nosiča, jeho objednávania a doručenia
3:35-9:24: unboxing, kontrola všetkých komponentov
9:25-27:00: montáž nosiča na strechu
27:00-30:11: montovanie strešného boxu na lyže Yakima
30:12-32:38: celkové hodnotenie majiteľa

V tomto videu Kootenay urobil viacero testov a výpočtov spotreby vplyvu strešného nosiča na spotrebu:

Výsledky sú zaujímavé. Majiteľ urobil 3 testy a zdá sa, že samotný nosič (Test #2 s nosičom vs. Test #3 bez nosiča) na streche má len minimálny vplyv na spotrebu. To sa ale výraznejšie mení, keď naňho namontujete box na lyže (Test #1). Konkrétne čísla vo Wh/km si môžete pozrieť v tabuľke nižšie. V rámci každého testu (Test #1, #2 a #3) majiteľ spravil 3 jazdy hore kopcom (UH) a 3 jazdy dole kopcom (DH):

Plánujete kúpu tohoto strešného nosiča? Ak áno, kúpite si k nemu aj Teslu Model 3? Dajte nám vedieť v diskusii 🙂


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. januára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+