MojElektromobil

Tesla sa rozhodla riešiť situáciu s nabíjacími konektormi. Cieľ je jednoduchý. Znížiť čakanie na nabíjanie elektromobilov. Mnoho ľudí príde na nabíjačku, dá svoj elektromobil nabíjať a odíde. Ten sa nabije na 100 %, no jeho majiteľ sa ešte nevrátil. Konektor je tým pádom nevyužitý, no ďalší v poradí musí čakať, kým sa majiteľ vozidla vráti a odpojí ho. Týmto sa výrazne predlžuje čas nabíjania, rovnako to svedčí o arogancii vodičov, ktorí nechajú ostatných bezdôvodne čakať a nabíjačku využívajú ako parkovacie miesto. U náš na Slovensku to až taký problém ešte nie je, pretože elektromobilov od spoločnosti Tesla tu nejazdí obrovské množstvo, no v iných krajinách je to horšie.

Vyjadrenie Tesly o sieti Supercharger nabíjačiek a ich spoplatnení:

Superchargery sme navrhli s cieľom ponúknuť ľahkú, jednoduchú a rýchlu cestu. Preto chápeme, že môže byť frustrujúcim, pokiaľ prídete k nabíjačke a tam je odparkované vozidlo, ktoré je už dávno nabité. Tým pádom vás uberá o drahocenný čas, ktorý by ste mohli  využiť inak. Presne toto je dôvodom, prečo sme už v roku 2016 zaviedli poplatky za nevyužívanie nabíjacích konektorov.

Agresívnejšia cena, hlavne pri plnej obsadenosti stanice

Tesla teraz poplatky za nevyužívanie konektorov zvyšuje. V prípade, že stanica je obsadená aspoň na 50 percent, zaplatíte za nevyužitie konektora na Slovensku 40 centov za minútu. Pokiaľ je však stanica obsadená úplne, cena je ešte agresívnejšia. Každá zbytočná minúta na nabíjačke vás vyjde na 80 centov. Toto riešenie Tesly považujeme za adekvátne, nabíjačky majú slúžiť len na nabíjanie a nie na zaparkovanie vášho vozidla, pokiaľ sa chystáte na hodinové nákupy. Na to má slúžiť parkovisko.

tesla supercharger sanghaj

Pokiaľ majitelia elektromobilov svoje záväzky za nabíjanie alebo nevyužitie nabíjačiek neuhradia a záväzok  je vyšší ako 50 dolárov, svoj elektromobil na Tesla Superchargeri už nenabijú. Tesla im nabíjanie jednoducho stopne.

Prinášame vám  ešte tabuľku s prehľadom poplatkov za nevyužívanie nabíjacích konektorov vo vybraných krajinách:

Krajina Mena Poplatok za nevyužívanie konektora Poplatok za nevyužívanie konektora (plná obsadenosť)
USA USD 0,50 1,00
Kanada CAD 0,65 1,30
Rakúsko EUR 0,40 0,80
Česká republika CZK 5,45 10,90
Poľsko PLU 1,80 3,60
Maďarsko HUF 141,65 283,30
Švajčiarsko CHF 0,50 1,00
Veľká Británia GBP 0,35 0,70
Čína CNY 3,20 6,40
Náš tip
NABÍJANIE NA TESLA SUPERCHARGERI JE OD DNES SPOPLATNENÉ PRE NOVÉ AUTÁ

Zdroj: electrek.co

25. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+