MojElektromobil

Spoločnosť Tesla začala s vypúšťaním aktualizácie, ktorá kladie dôraz na zlepšenie určitých funkcií automobilu Tesla Model S. Elektrický sedan sa dočká vylepšeného odpruženia, lepšie pracujúcej funkcie Autopark a ďalších vecí. Zdroj electrek ďalej tvrdí, že podobný update by mohli dostať aj ďalšie modely.

Aktualizácia je určená pre Tesla Model S, no zrejme sa jej dočkajú aj ďalšie modely

Majitelia automobilov značky Tesla nedávno prechádzali nudnejším obdobím, pokiaľ ide o aktualizácie firmvéru. Potešenie však nastalo, akonáhle elektromobilový gigant vydal svoju novú verziu mobilnej aplikácie. V strehu by mali byť používatelia Modelu S. Ten má už onedlho dostať aktualizáciu, ktorá si posvieti na zopár vecí. Update s označením 2021.32.5 nesie tento zoznam zmien (preložené z angličtiny):

“Rekalibrovaný algoritmus tlmenia odpruženia umožňuje plynulejšie ovládanie a lepší komfort počas jazdy. Vyvážený pomer odrazu ku kompresii spolupracuje s úplne novým viaclinkovým zadným zavesením kolies, aby sa zlepšila odozva riadenia a ovládateľnosť. Tým sa dosiahne vyšší stupeň prepojenia s vozovkou a presnejšia kontrola počas temperamentnej jazdy.”

Tesla Model S Plaid I Foto: MotorTrend
Tesla Model S Plaid I Foto: MotorTrend

Update dostáva aj už spomenutá funkcia Autopark. Zoznam zmien tvrdí toto:

“Vaše vozidlo môže teraz automaticky parkovať na rovnobežných a kolmých stĺpikoch. Pri jazde nižšou ako 25 km/h prístrojový panel zobrazí ikonu parkovania, ak rozpozná potenciálne parkovacie miesto. Ak chcete spustiť Autopark, kliknite a podržte tlačidlo autoparku na paneli radenia a uvoľnite volant (yoke). Viac informácií o Autoparku nájdete v Návode na obsluhu.”

Tesla Model 3 na parkovisku kontrola kvality
Tesla Model 3 na parkovisku (Foto: Tesla)

Na záver sa update týka aj používateľského rozhrania:

“Detský zámok nahrádza kameru pod ovládacími prvkami. K Fotoaparátu máte stále prístup prostredníctvom spodnej lišty na dotykovej obrazovke.”

Aj napriek tomu, že aktualizácie už boli oficiálne spustené do obehu, môže ešte nejakú chvíľu trvať, kým sa dostane aj do vášho konkrétneho auta.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+