MojElektromobil

Boring Company je ďalším projektom Elona Muska, ktorý sa zameriava na tunely. Nedávno zorganizoval preteky medzi dvomi Teslami. Jedna v klasickej premávke, druhá v tuneli s dĺžkou 1,14 míle (1,83 km), ktorý sa nachádza pod centrálou SpaceX. Jasným víťazom pretekov sa stala Tesla, ktorá išla v tuneli. Cestu zvládla o 3 minúty aj 8 sekúnd rýchlejšie.

Zaujímavé je, že Tesla v tuneli bola v cieli skôr, ako druhá Tesla stihla prejsť cez prvú svetelnú križovatku. Maximálna rýchlosť, ktorú dosiahla Tesla v tuneli, bola 127 mph (cca 204 km/h). Tieto preteky sa objavili na Twitteri hneď po tom, ako spoločnosť dostala povolenie kopať tunely pod kongresovým centrom v Las Vegas. Projekt v hodnote takmer 50 miliónov dolárov by mal byť dokončený už v roku 2021.

Náš tip
Elon Musk a Boring Company dnes predstavia svoj tunel v LA
27. mája 2019
Zdroj: Twitter

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+