MojElektromobil

Poradenská agentúra Group XP každoročne zverejňuje rebríček 30 najlepších značiek na základe skúseností zákazníkov. Tesla skončila najlepšie medzi automobilkami. Za sebou nechala Ferrari, Mercedes-Benz aj BMW. Na výrobcu detských plienok však ešte ani zďaleka nemá.

Agentúra Group XP zostavuje každoročne svoj rebríček “Top 30 Global Experience Brands” na základe štyroch kritérií, ktorými sú tvorba, doručovanie, angažovanosť a snaha. Prvé miesto z minulého roka obhájila značka Pampers – výrobca destských plienok, druhá skončila sociálna sieť Facebook a bronzovú priečku obsadil platobný systém PayPal, ktorý pomohol naštartovať raketovú kariéru Elonovi Muskovi.

Náš tip
Top 7 najefektívnejších elektromobilov sveta. Kde sa zaradí Tesla Model 3?

tesla top 30 global experience brands 2017

Tesla skončila na 26. mieste, čo je najlepší výsledok spomedzi automobilových značiek. 27. bolo Ferrari. 29. Mercedes-Benz a tridsiatku top experience značiek uzatvorilo BMW. Treba však povedať, že Tesla si v porovnaní s minulým rokom pohoršila o šesť priečok. BMW dokonca o sedem.

Jedinečnosť, inovácie a lepšie služby

Tesla je podľa agentúry Group XP vnímaná ako súbor jedinečného a inovatívneho duševného vlastníctva, ktoré je ťažké napodobniť. Kalifornská spoločnosť bodovala najmä vďaka svojej pomerne rozsiahlej sieti rýchlonabíjacich staníc Supercharger, efektivite predaja a distribučnému modelu. Tesla totiž predáva svoje vozidla priamo cez internet, pričom samotný nákupný proces sa zaobíde bez zbytočného “papierovania”.

Spoločnosť si získala zákazníkov aj svojou rozširujúcou sa sieťou mobilných servisných jednotiek, ktoré v prípade potreby prídu k vám domov alebo na miesto poruchy. Zákazníci taktiež kvitujú riešenie problémov či aplikáciu vylepšení a nových funkcií prostredníctvom automatických aktualizácií softvéru.

Zdroj: teslarati.com

14. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+