MojElektromobil

Nie je tomu tak dávno, čo sa Elon Musk vyjadril, že jeho spoločnosť predstaví elektrický ťahač Tesla Semi už v septembri tohto roka. Moc však o ňom neprezradil. Po konferencii TED, kde Elon prednášal, sme opäť o trošku múdrejší. A to hlavne čo sa týka dizajnu prednej časti ťahača, keďže bola zverejnená prvá oficiálna fotografia. Pre jeho presnejší obraz však treba použiť predstavivosť.

Po prvej testovacej jazde ťahača Tesla Semi okolo parkoviska bol Elon Musk nadšený. Tá bola podľa neho šialená. Uvedomoval si, že sedí v niekoľko tonovom nákladnom vozidle, to sa však pohybovalo s nesmiernou ľahkosťou. Jeho jazdné vlastnosti dokonca prirovnal k športovým automobilom. A nielen tie. Tesla Semi podľa neho zdieľa s týmito vozidlami porovnateľnú dávku elegancie, ako aj ovládateľnosť.

Náš tip
Elektrický ťahač Tesla Semi bude používať motory z Modelu 3, ako aj ďalšie diely
tesla semi
Zdroj: Tesla

Obrovský krútiaci moment a autonómne riadenie

Elon Musk taktiež prezradil, že Tesla Semi bude disponovať väčším krútiacim momentom ako akékoľvek dieselové ťahače, ktoré dosahujú aj 3 000 Nm. Jeho prevodovka bude len jednostupňová. Autonómne riadenie by malo byť samozrejmosťou, aj keď Elon pripúšťa, že v prípade ťahača bude jeho implementácia veľmi náročná. Podľa neho bude potrebná nesmierna opatrnosť pri prvotnom zavádzaní autonómnych funkcií.

Náš tip
Elon Musk potvrdil nové elektromobily, ťahač Tesla sa predstaví už v septembri
 
Plnohodnotný elektrický ťahač by mohol výrazne otriasť trhom, a to nielen na poli vozidiel, ale aj celkovej koncepcie kamiónovej dopravy. Plne autonómny ťahač s dostačujúcim dojazdom by tak zobral prácu mnohým profesionálnym vodičom a minimalizoval náklady na pohonné hmoty.

Zdroj: inverse.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+