MojElektromobil

Tesla zanalyzovala dáta z miliárd najazdených kilometrov svojich elektromobilov a vykonala inžinierske štúdie o ich spoľahlivosti, životnosti a bezpečnosti. Došla k záveru, že ich vozidlá nepotrebujú pravidelnú údržbu, ako tradičné spaľovacie automobily.

Servis podľa potreby

Namiesto toho si majitelia Tesly budú musieť priniesť svoje vozidlá do servisu len vtedy, keď sa vyskytne potreba opravy konkrétneho problému. To umožní, aby autá zostali na cestách dlhšie.

Táto zmena efektívne ukončí aj možnosť dokúpenia 3 a 4-ročných plánov údržby pri kúpe Tesly.

Americký výrobca pôvodne odporúčal kontrolu každých 12 mesiacov, resp. každých 20 000 km. Tieto “garančné” prehliadky však boli nepovinné – pri ich neabsolvovaní majiteľ nestrácal na vozidlo záruku. Dlhodobé dáta teraz ukázali, že väčšina týchto prehliadok je zbytočná.

Pravidelná ročná prehliadka obsahovala kontrolu protokolov vozidla a výstražných signálov, kontrolu spotrebných častí ako stierače a vzduchové filtre.

“Tesla si uvedomuje svoje slabé miesta a aktívne počúva skúseností zákazníkov. Vďaka aktualizáciam na diaľku, možnosti automatickej vzdialenej diagnostiky a mobilnému servisu predchádzame nepotrebným prehliadkam v servise.”

S príchodom základnej verzie Modelu 3 Standard Range a príchodom Modelu Y (ktorý by mal byť ešte populárnejší ako Model 3) sú tieto zmeny krokom správnym smerom.

Zrušenie zbytočných kontrol má mať aj pozitívny vplyv na čakaciu dobu na reálne potrebné prehliadky.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

31. marca 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+